Dead or Alive Dimensions

DEAD OR ALIVE Dimensions je prvním díle této populární série bojových her, která vychází pro konzoli od Nintenda. Konkrétně pro Nintendo 3DS.

Postavy, příběh
Herní série DEAD OR ALIVE se točí okolo tajemného klanu bojovníků ninja, který si říká Mugen Tenshin a který vyznačuje jejich unikátní bojový styl “Torn Sky Blast” (Hněv nebe). Je samozřejmostí, že se klan snaží držet tajemství svého stylu v utajení. Ale někdo se přeci jen snaží o to, aby jim přišel na kloub. Jedná se o společnost DOATEC, pořadatel turnajů DEAD OR ALIVE, která chce vytvořit ultimativního bojovníka.

DEAD OR ALIVE Dimensions obsahuje všechny postavy z celé historie série. Skalní fanoušci série budou mile překvapeni návratem několika “klasických” dívčích postav, které jsou mezi hráči proslulé svoji krásou. Kasumi, Leifang, Tina Armstrong, Kokoro, Eliot či Hitomi – to jsou jen některá z jmen, na která se můžete těšit. S příběhem jednotlivých charakterů se budete moci seznámit v módu Chronicle. Ten obsahuje několik kapitol, které Vás nejdříve provede dějstvím prvních čtyř dílů série. Takže i nováčci budou mít šanci seznámit se s touto sérií dopodrobna.

Herní módy
Herních módů je ve hře celkem dvanáct. Například v Tag Challenge módu bude bojovat s kamarádem proti počítači a nekonečnému proudu protivníků budete muset čelit v módu Survival. K trénování nových komb a k dopilování už zvládnuté techniky slouží mód Training.

DEAD OR ALIVE Dimensions využije také funkce StreetPass. Pro souboje s náhodnými známostmi, na které nevědomky narazíte třeba při cestování veřejnou dopravou složí mód Throwdown. Odměnou v těchto zápasech jsou (podobně jako ve Super Street Fighter IV 3D Edition) sběratelské figurky bojovníku. Kromě toho je možné se přes StreetPass zúčastnit speciálních výzev a získat 34 bonusových outfitůpro své charaktery. Získané figurky můžete obdivovat v módu Showcase, ve kterém s nimi můžete vytvořit i zajímavé 3D fotografie. Hrát můžete také online s hráči z celého světa.

Ovládání
Jedním ze znaků DEAD OR ALIVE Dimensions je rychlost. A aby jste se ke všem kombům dostali co nejrychleji, zobrazí se Vám podobně jako tomu bylo u bojovky Super Street Fighter IV 3D Edition všechna dostupná komba na spodním dotykovém displej Nintenda 3DS. Můžete se buď naučit tlačítkové kombinace anebo se prstem rychle dotknout displeje, abyste je využili hned jakmile Vám je hra dovolí použít. 

Za DEAD OR ALIVE Dimensions stojí studio Team Ninja patřící pod Tecmo Koei Games. Team Ninja stálo také za hrou Metroid: Other M pro Wii.

minimální konfigurace
– herní konzole Nintendo 3DS