Donkey Kong Country Returns

Nové úrovně, 3D světy, mód pro dva hráče a notná dávka nostalgie. To je Donkey Kong Country Returns, velkolepý návrat dvou z nejpopulárnějších, ale především těch nejchlupatějších, hrdinů videoherního světa – opičáka Donkey Konga a jeho mladšího kamaráda Diddy Konga.

Novinky v sérii

Milovníci Donkey Konga a přátelé série s podtitulem Country se mohou těšit na pořádnou dávku nostalgie, ale zároveň se nezapomíná na dostatečné množství novinek. Čeká na vás klasická 2D plošinovka a herní mechanismy, které přinesly sérii její slávu. Obohacené o nové prvky a především kompletně nově vytvořené úrovně se spektakulární a bohatě na animovanou trojrozměrnou grafikou, která dodá už známému hernímu zážitku zcela novou hloubku a atmosféru.

Po vzoru předchozích velkolepých návratů nabízí i Donkey Kong Country Returns jako první díl ve své sérii multiplayer a sice pro dva hráče.

Všechny klíčové prvky obsaženy

Toto nové dobrodružství našich dvou gorilích přátel, které si vymyslelo Nintendo ve spolupráci s americkým studiem Retro Studios (proslavili se především trilogií Metroid Prime), přivede hráče přímo do divokého shonu přes písečné pláže vyhlížející jako ze sna, skrz deštné pralesy a ruiny. Přitom musíte poctivě sbírat banány, ubránit je před hordami zlodějských nepřátel a samozřejmě bojovat proti bossům. Zápletka je relativně infantilní: zvířata žijící na Donkey Kong Island, která jsou řízena ďábelskými Tiki, vykradla Donkey Kongovi jeho banánovou skrýš a Donkey Kong chce své banány pochopitelně zpět.

Klíčové prvky jakými jsou například sudové kanony nebo důlní vozy, které dodali sérii její šarm, samozřejmě nechybí. Ba naopak! Byly podrobeny podrobnou restauraci.

Multiplayer

K těmto prvkům se od tohoto dílu navíc přidá ještě kooperativní multiplayer pro dva hráče. Hráči mohou levely procházet buď společně anebo zvlášť. Pokud se rozhodnete projít levely společně, nehrajete proti sobě, ale měli by jste spolupracovat. Donkey Kong pak totiž může vzít Diddyho na záda a ten pak může vyskočit mnohem výš. Díky čemu se můžete mnohem snadněji dostat k písmenkům K-O-N-G, které jsou ukryty v každé úrovni hry a také si zlepšit skóre a získat další bonusy. Je přeci jasné, že ve dvou nasbíráte mnohem více banánů.

Pokud jeden z hráčů ze hry vypadne, nevadí. Brzy se zase objeví na obrazovce a druhý hráč pak musí jen bouchnout do bubnu a jste ve hře opět ve dvou.

Nové vlastnosti

Oba hrdiny naučil čas novým kouskům. Donkey Kong umí nově otřást zem pod nohami nepřítele anebo se může kutálet a své protivník tak převálcovat. Diddy Kong na oplátku dostal speciální jet-pack, s jehož pomocí může brouzdat po okolí a svoji Peanut pistoli doma také nenechal.

Ovládání

Zmiňované nové prvky samozřejmě využijí několika funkcí pohybových senzorů Wii Remote, ale jinak se hra hraje jako za starých časů. Tedy především prostřednictvím tlačítek. Při hraní držíte Wii Remote naležato, tedy ve vodorovné poloze, kdy jednou rukou navigujete gorilu přes digitální směrový kříž a druhou rukou ovládáte akční tlačítka.

minimální konfigurace:
herní konzole Wii
ovladač Wii Remote