The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

Putujte mezi světy temnoty a světla, abyste zachránili bájnou říši Hyrule v The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Wii U!

V této definitivní edici všemi milované adventury, která původně vyšla na Nintendo GameCube a Wii, se díky vylepšené grafice mohou hráči ponořit ještě hlouběji do jejích dechberoucích scenérií a epického příběhu.

Hrajete za Linka, chlapce z farmy, kterého si bohové vybrali, aby osvobodil království Hyrule ze spárů Zanta, Krále stínů, který celou zemi proklel a zahalil ji ve věčném soumraku. Aby se Link dokázal s touto novou hrozbou utkat a zlomit kletbu, která ho proměnila ve vlka, spojí se se záhadnou a zlomyslnou Midnou, bytostí z narušené dimenze zvané Říše soumraku.

Vydejte se na cestu do dálných koutů Hyrulu. Prozkoumejte živé vesnice, pusté pouště, a dokonce i samotnou Říši soumraku, abyste získali moc, s jejíž pomocí se vám podaří zahnat temnotu. Se svým věrným mečem a štítem skolte nebezpečné nepřátele, útočte a vyhýbejte se útokům šikovnými manévry a pokuste se rozlousknout záludné hádanky s pomocí užitečných předmětů, jako je například Linkův prak nebo bumerang. Putovat skrze proradné prostředí můžete buď po svých, nebo si můžete na pomoc přivolat svou věrnou klisnu Eponu, ať už budete chtít prozkoumat celý ten rozsáhlý svět, nebo se vám jen zachce vyzkoušet lítý boj v koňském sedle. Odvažte se hluboko do nebezpečných dungeonů, kde na vás hrozby číhají za každým rohem a na konci čekají nemilosrdní bossové.

Při záchraně světa vám je i Linkova kletba výhodou, jelikož se kdykoliv můžete proměnit ve vlka a vstoupit do Říše soumraku. Ve vlčí podobě můžete používat útoky spojené se skokem nebo otočkou a také speciální plošné údery, kterými trefíte několik nepřátel najednou. Vlčí Link má také o poznání lepší čich – to aby lépe vyčenichal vodítka k vyřešení úkolů – a schopnost skákat o poznání výš, díky čemuž se dostanete i do míst, kam Link ve své lidské podobě nemá přístup.

Přes dotykovou obrazovku Wii U ovladače můžete měnit své vybavení nebo si prohlížet mapy, aniž byste museli hru pozastavit, mířit hrdinův luk díky intuitivnímu pohybovému ovládání nebo si užívat veškerou akci jen na jedné obrazovce pomocí funkce Off-TV Play.
Kromě hlavní dějové linie hra nabízí mnoho vzrušujících vedlejších úkolů: sežeňte si rybářský prut a chyťte úlovek dne, sbírejte hmyz, který v království pobíhá, nebo hledejte tajemné duchy Poey! Člověk nikdy neví, třeba narazíte na něco dobrého!
Zatím největší výzvu pro vás bude představovat mód hrdiny, který můžete aktivovat hned na začátku hry. V tomto zrcadlovém odraze Hyrulu vám nepřátelé ubírají dvakrát víc životů než normálně a srdíček je pomálu!

Když vás souboje unaví, může vám pomoci vaše amiibo (samostatně v prodeji)! Buď můžete s pomocí figurky amiibo vlčího Linka odemknout exkluzivní bonusový mód v The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, nebo můžete ke hře připojit i jiná kompatibilní amiibo a dodat tak svému dobrodružství ještě větší říz.

Jste připraveni postavit se nebezpečí, které číhá v tajuplné Říši soumraku, a zachránit Hyrule před jistou zkázou?

  • Tato definitivní edice veleúspěšného titulu na Nintendo GameCume a Wii míří na Wii U s vylepšenou grafikou, ovládáním a hratelností
  • Cestujte mezi světem světla a podivnou Říší soumraku, abyste Hyrule uchránili před krutým osudem
  • Prozkoumejte tajemné dungeony a použijte předměty k vyřešení hádanek a poražení zákeřných nepřátel
  • Proměňte se v nadpřirozenou šelmu a prozkoumejte díky jejím speciálním schopnostem nová zákoutí