Mario Strikers Charged Football

Fotbal je jeden z nejpopulárnějších sportů světa. Ovšem Nintendo ho dělá ještě populárnějším: Pár pravidel bylo stanoveno až ve hře, za to několik nejoblíbenějších Nintendo charakterů zde zaujalo své místo. V pětičlenných týmech nastupují proti sobě postavy ovládané nunchuku ovladačem a Wii Remotem, které přeměňují reálné pohyby hráčů v akci odehrávající se na obrazovce.

Mario Strikers: Charged Football se zřetelně odlišuje od každé dosavadní fotbalové simulace – prostřednictvím většího napětí a hloubky hry a také díky větší koncentraci na kapitány týmů. Tyto virtuální hvězdy disponují zvláštními schopnostmi, kterými mohou rozhodujícím způsobem ovlivnit výsledek zápasu. A aby toho nebylo málo, mohou Wii hráči z osmi virtuálních týmových kolegů vybrat tři, které budou mít rovněž nějaké speciální vlastnosti. Díky tomu je možné takticky sestavit každé mužstvo.

Zcela novou dynamiku přináší do hry Wii Remote, neboť Mario Strikers: Charged Football vybízí k instinktivním pohybům. Základní herní pohyby budou sice ovládány prostřednictvím křížového ovladače a tlačítek, ale jakmile bude hra zajímavější, přijdou na řadu pohybové senzory ve Wii-Remote: pomocí správného mávnutí je možné protihráče obehrát a pokud možno vyrvat mu míč. A brankář potřebuje rychlé „kočičí“ reakce s Wii-Remote, aby poslal nebezpečné balóny zpátky do vzduchu.

Se starými dobrými pravidly nemá Mario Strikers: Charged Football nic společného. Proto obdrží faulovaní hráči vtipné pomocné prostředky, aby mohly faul odplatit.

Tuto zábavu si mohou v multiplayer módu současně užít až čtyři hráči, kteří se rozdělí na dva týmy. A díky službě Nintendo Wi-Fi Connection se mohou vyzvat na souboj fotbalové týmy z celé Evropy. K variantě více hráčů patří i „Bodová hra“, ve které proti sobě bojují náhodně vybraní hráči a vítězem se stává ten, který nasbírá nejvíce bodů, a „Přátelská hra“, ke které může hráč sám pozvat vybraného spoluhráče.

V hlavním módu „Cesta za pohárem“ stojí Wii fotbalisté před extrémním požadavkem: musí získat tři rozdílné poháry.Jednoduchou akční hru mohou naopak hráči zažít v „Dominantním módu“. Dovoluje hráči zápas podle svého měřítka, ve kterém si může sám určit pravidla, možné triky a stadion. A vybírat bude moci z více než 17 rozdílných fotbalových stadionů, které mohou ovlivnit průběh hry.