Metal Gear Solid 3D Snake Eater

O hře:
Metal Gear Solid: Snake Eater 3D je remasterovanou verzí hry Metal Gear Solid: Snake Eater, která vyšla ve své původní verzi v roce 2004 a je dodnes velice populární. Jedná se o díl ze řady Metal Gear Solid, která je známou sérii akční stealth her, jejíž autorem je Hideo Kojima.

Příběh:
Píše se rok 1964 a studená válka dosáhla svého vrcholu. Sověti unesli geniálního raketového vědce, Sokolova, který předtím přeběhl na západ a nyní je nucen pod tlakem sestrojit nukleární zbraň, která by mohla změnit rozdělení moci. Snake, elitní agent jednotky FOX má nyní za úkol Sokolova vysvobodit a sabotovat vývoj smrtonosné zbraně.

Hratelnost:
Skryté operace, to je to oč tu běží. Žádné bezhlavé střílení a nepromyšlené útoky! Ty vám totiž vítězství nepřinesou, zaručí jen vlastní smrt. Fanoušci vědí, že v sérii Metal Gear Solid jde hlavně o to, být nenápadný. Ukrývat se a plížit se. Na nepřítele číhat ve vysoké trávě a ve vhodném okamžiku se tiše připlížit ze zadu, čapnout protivníka za krk a podříznout. A nakonec nezapomenout schovat mrtvolu někam, kde ji další protivníci neuvidí, protože vaše přítomnost musí zůstat tajná.

Ovládání
Hlavní hrdina se ovládá analogovým Circle Padem, střílení a akce jsou rozloženy po zbývajících tlačítkách na přístroji. Zatímco se na horním displeji odehrává veškerá akce, na spodním dotykovém se nachází statusové informace, mapa a veškeré nabídky. V některých pasážích se využívá zabudovaných pohybových senzorů konzole. Například když hrdina přechází úzký most nebo když šplhá po stromech, musíte udržet pokud možno dokonalou rovnováhu.

Metal Gear Solid: Snake Eater 3D podporuje také nové příslušenství Circle Pad Pro, které k Nintendu 3DS přidá dodatečný analogový Circle Pad po pravé straně konzole a třetí ramenní tlačítko.

Maskování:
Jelikož je nesmírné důležité, abyste zůstali ve hře vůči svým nepřátelům nenápadní, je kladen velký důraz také na vaše maskování. Unikátní funkce Photo Camo systém využívá vnějších kamer Nintenda 3DS k tomu, abyste vyfotili to, co chcete aby se objevilo na vašich maskáčích. Záleží tak pouze a jen na vás, zda budete odhaleni nepřátelskými vojáky nebo ne.

Minimální konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS

Doporučená konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS
– dotykové pero stylus
– příslušenství Circle Pad Pro