Kirby’s Mass Attack

O hře
Jednoho dne se objevil zloďuch s kouzelnou hůlkou, který využil svých magických sil, aby roztomilého Kirbíčka rozdělil na deset kousků. Abyste Kirbymu navrátili jeho původní tvar, musíte projít pestrobarevnou 2D plošinovkou, ve které získáte jedinečnou příležitost ovládat až deset Kirbíčků současně, abyste porazili své napřátelé a vyřešili nápadité hádanky.

Herní princip
Na své cestě skrze jednotlivé úrovně hry musíte vyhlížet ovoce. Čím více kousků ovoce máte, tím více bodů dostanete, ale také přílákáte mnohem více Kirbíčků. Čím více růžových hrdinů vás doprovází, tím větší máte sílu pro překonání překážek nebo pro poražení bossů. Některé překážky či hádanky dokonce určitý počet zúčastněných mráčků vyžadují.

Ovládání

Abyste dokázali celou haldu Kirbíčků ovládat, musíte využít stylusu a dotykového displeje konzole. Dvojte ťuknutí stylusem na dotykový displej pošle všechny růžové hrdiny na chtěné místo. Tah stylusem je nechá vyskočit a za předpokladu, že dostanou trochu švihu, můžete takto také ničit překážky. A pokud stylus podržíte na místě trochu déle, objeví se hvězda, se kterou můžete navigovat celou trupu. Protě ji budou následovat. Na protivníka každý z mráčků zaútočí bez váhání sám od sebe.

To, že jich je hodně, ale neznámená, že jsou neporazitelní. Když to schytají, zmodrají. To vám signalizuje, že už na tom Kirby není nejlépe. Aby zase zrůžověl, musíte zraněného provést speciálním kruhem, který se nachází v každé úrovni. Pokud to neuděláte nebo nestihnete a onen Kirby to schytá znova, promění se v andílka, který odletí. Pak máte jako poslední možnost onoho Kirbíčka zachránit. Musíte nechat zbývající Kirbíčky vyskočit, aby andílka chytili ve vzduchu a přitáhli jej zpátky na zem.

Bonusy

V celé hře se nachází nespočet výzev. Například můžete sbírat plakety, které jsou schované ve všech úrovních. S nimi můžete odemknout několik miniher.

Minimální konfigurace:
– herní konzole Nintendo DS
– dotykové pero “stylus”

Hru můžete hrát také na Nintendu 3DS