Picross 3D

Picross 3D je pokračování oblíbené logické hry Picross DS. Původní Picross byl založen na číselných mřížkách ve kterých jste objevovali skrytý obrázek. Picross 3D tento princip přivádí do akce ve třech dimenzích! Picross 3D míchá výzvu logického sudoku se vzrušením z objevování nových obrázků!

  • hráč začíná s jednolitým kvádrem, seskládaným z řad očíslovaných kostiček. Pokud je například řada šesti kostiček očíslována pětkou, jedna z nich musí být vymazána. Ale která? Odpověď musí hráč najít v ostatních sloupcích a řadách kvádru.
  • hráč ťuká dlátem k odstaraňování kostiček, nebo může použít štětec a označit si kostky, které by měli zůstat.
  • jakmile jsou všechny vhodné kostičky odstraněny, odhalí se tak skrytý objekt! Těch je ve hře k objevení více než 350!
  • Picross 3D dává hráči možnost navrhnout si vlastní puzzly. Ty pak může vyměňovat s ostatními hráči přes lokální bezdrátovou síť nebo použít širokopásmové připojení k Internetu či Nintendo Wi-Fi připojení a přihlásit tak svůj výtvor do každotýdenní soutěže, po které bude vítězná hádanka uvěřejněna v oficiálním stažitelném obsahu zdarma.
  •  Pokud chce hrát Picross 3D více lidí, může majitel poslat jiným hráčům několik puzzlů přes Nintendo Download Play službu bez nutnosti mít další herní kartu.