Boj o osud kontinentu se hrou Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia započne v Evropě již 19. května na zařízeních z rodiny Nintendo 3DS

Když občanská válka hrozí zničit vše co je jim blízké, musí dvojice dávných přátel s tajemnou minulostí spojit síly a opět nastolit mír na kontinentu ve hře Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, která vychází na všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS již 19. května tohoto roku! Evropští hráči se tak mohou těšit na zcela nové Fire Emblem dobrodružství založené na původním titulu Fire Emblem Gaiden, který nikdy nevyšel mimo Japonsko.

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia je dalším dílem v rámci populární RPG série a do herních obchodů dorazí na vlně nedávno vydaného free-to-start titulu Fire Emblem Heroes pro chytrá mobilní zařízení. Tentokrát se hráči ujmou velení nad dvojicí samostatných armád a pomohou hrdinům Almovi a Celice s jejich společným cílem nastolit ve Valentii mír. V bitvách série Fire Emblem se hráči zhostí velení malé jednotky bojovníků, které povedou proti stále silnějším armádám v rámci tahového systému, který vyžaduje pečlivé taktické plánování, protože jakákoliv chyba může znamenat permanentní smrt jejich vojáků.

Pokud totiž některá jednotka uprostřed bitvy tradičního Classic módu série Fire Embem padne, bude buďto příliš zraněná na to vrátit se ještě někdy do bitvy nebo rovnou svým zraněním podlehne. Ve Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia však hráči mohou použít novou funkci převíjení času o pár tahů nazpět a získat tak možnost zvrátit své taktické přešlapy. Pokud si hráči nebudou přát, aby smrt jejich bojovníků byla permanentní, mohou se pustit do Casual módu, který jím umožní padlé hrdiny po každé bitvě oživit a více se tak soustředit na příběhovou složku hry.

Tu si hráči budou moct užít do sytosti díky rozšířenému obsahu. Ten dále rozvíjí dobrodružství Alma a Celicy, a to včetně nových hrdinů, nepřátel k poražení a zcela nového prologu, který odkrývá doposud utajenou historii dua hlavních hrdinů. Poprvé v historii série Fire Emblem jsou navíc dialogy postav v hlavních příběhových scénách plně nadabované do angličtiny, což ve spojení s nádherně animovanými scénami od filmových animátorů ze studia Khara umožní hráčům ponořit se do zdejšího příběhu jako nikdy předtím.

Další poprvé v rámci série je pak možnost Alma a Celicy volně prozkoumávat dungeony z pohledu třetí osoby. Na monstra tak hráči budou moct zaútočit ještě před samotným startem tahové části boje, čímž je připraví o část zdraví a získají tak důležitou taktickou výhodu. Uvnitř každého dungeonu se nachází Mila’s Statue, která může být použita na povýšení postav a změnu jejich třídy. Některé dungeony navíc obsahují svaté prameny, které hrdinům permanentně vylepší jejich statistiky.

V den svého vydání (19. května) bude hra Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia dostupná nejen jako samostatná hra, ale také v rámci speciální limitované edice obsahující hru, artbook, kovové pixelové odznáčky Alma, Celicy a Martha, oboustranný přebal hry, “Sounds of Echoes” soundtrack selection CD a amiibo figurky Alma a Celicy. Při použití amiibo figurky odemknou svůj vlastní exkluzivní dungeon, který umožní hrdinům sbírat předměty a zkušenosti z poražených bossů. Začínající stratégové i zkušení veteráni série se mohou na obsah limitované edice podívat ve speciálním traileru, který je již nyní dostupný na oficiálním YouTube kanálu NintendoCZ.

Vybráním funkce Mila’s Turnwheel v menu mapy světa pak mohou hráči aktivovat amiibo figurky Alma a Celicy pro jejich použití v samotných bitvách. Během boje budou poté hráči moct obětovat část životů Alma nebo Celicy a povolat tak počítačem ovládaný přízrak hrdiny coby spojence na jeden tah. Statistiky Alma a Celicy je navíc možné uložit do jejich amiibo figurek, takže tito přízrační pomocníci budou po jejich boku. Použít bude možné také amiibo figurky Martha, Roye, Ikeho, Robina, Luciny, a dokonce plánované amiibo figurky Corrina, čímž hráči budou moct stejným způsobem zavolat na pomoc iluze těchto legendárních hrdinů. Kompatibilní se hrou pak budou také všechny ostatní momentálně dostupné amiibo figurky, které umožní hráčům povolat další pomoc na bojiště v podobě monster a získat tak pomoc v případě nejvyšší nouze.

Boj o osud kontinentu se hrou Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia započne v Evropě již 19. května tohoto roku na zařízeních z rodiny Nintendo 3DS. Limitovaná edice hry bude obsahovat artbook, kovové pixelové odznáčky, “Sounds of Echoes” soundtrack selection CD, oboustranný přebal hry a amiibo figurky Alma a Celicy. Tyto amiibo figurky pak vyjdou ve stejný den také samostatně!