Sonic se řítí na Nintendo 3DS v Sonic Boom: Fire & Ice

Nintendo of Europe a SEGA of Europe dnes potvrdili dohodu o distribuci nadcházejícího titulu Sonic Boom: Fire & Ice, který vyjde v Evropě již tuto zimu exkluzivně pro Nintendo 3DS. V souladu s touto dohodou bude Nintendo of Europe zodpovídat za prodeje, marketing a distribuci hry v Evropě a SEGA Europe si zachová status vydavatele.

Ikonická „modrá šmouha“ Sonic the Hedgehog si znovu zazávodí v Sonic Boom: Fire & Ice, která přinese více dobrodružství, rychlosti, objevování a úplně nový herní prvky ohně a ledu. Také se můžete těšit na triumfální návrat Sonica, Tailse, Knucklese, Amy nebo Sticks.

Vyvinuta studiem Sanzaru Games Inc., Sonic Boom: Fire & Ice je hra pro jednoho hráče s mnoha kolaborativními herními prvky, která obsahuje klíčové postavy, události a historii Sonic Boom univerza. Sonic a jeho kamarádi se opět ocitnou ve známém prostředí a vydají se na zbrusu novou výpravu za poražením Dr. Eggmana a také nového nepřítele D-Fekta. Jejich dobrodružství je zavede do známých i neznámých lokací kde budou závodit, objevovat a především chránit svůj svět.

Sonic Boom: Fire & Ice přidává do hry nové prvky ohně a ledu, které odemykají nové schopnosti použitelné při speciálních útocích a interakcích s prostředím. Hra také umožní hráčům vybrat si, jestli proběhnou celou mapu na nejvyšší rychlost, nebo raději zvolí podrobnější průzkum a řešení hlavolamů.

Novinkou v sérii je Bot Racing, přídavná multiplayerová hra propojená s herním příběhem. Bot Racing je rozšíření Sonic Boom: Ice & Fire, které se plně soustředí na rychlost a závodění a kde budou hráči moct odemknout tématické Boty a vyzvat s nimi přátele k závodu na rychlostní dráze.

Sonic the Hedgehog se poprvé objevil jako videoherní postavička v červnu 1991 a okamžitě se stal ikonou pro celou generaci hráčů. Známý pro svou rychlost a cool chování, stal se v průběhu následujících let pravým globálním fenoménem s více než 140 miliony celosvětově prodaných her na konzole, PC, mobilní zařízení a tablety. Ikonická modrá šmouha společnosti SEGA se také setkala s neuvěřitelným úspěchem v oblasti licencovaných produktů, jako hračky, oblečení, komiksy či animace.

Sonic Boom: Ice & Fire pro Nintendo 3DS bude k dispozici v Evropě již tuto zimu.