Super Mario Run dorazí na iPhone a iPad tento prosinec

Na eventu společnosti Apple v San Franciscu Nintendo oznámilo, že Mario dorazí na mobilní zařízení této společnosti ve hře Super Mario Run, plnohodnotné Super Mario Bros. plošinovce, která byla vyvinuta speciálně pro mobilní telefony a bude dostupná na App Store již tento prosinec. Otec Maria, Shigeru Miyamoto, na scéně předvedl úroveň ze hry a předvedl fanouškům po celém světě dobře známé herní prvky. Tentokráte ale Mario dopředu poběží sám od sebe a hráči budou za pomoci jednoho tlačítka skákat přes překážky, vyhýbat se otravným nepřátelům a zabírat vlajky s cílem dokončit každou úroveň.

 

Super Mario Run má mód, ve kterém budou hráči sbírat mince a mířit do cíle a dále mód, kde budou hráči soupeřit proti ostatním, kteří dokončili dané úrovně. Hra bude obsahovat i mód, ve kterém budete vytvářet své vlastní Mushroom Kingdom podle vašich herních výsledků.

 

Uživatelé iOS budou mít možnost stáhnout a užívat si část Super Mario Run zdarma, zatímco kompletní verzi této hry si budou moct zakoupit za stanovenou cenu. Více detailů o těchto možnostech bude zveřejněno později. Hra byla vyvinuta panem Miyamotem, předním vývojářem společnosti Nintendo. Nitnendo dále spolupracuje s DeNA na jejím vydání.

 

Super Mario Run představuje další fázi expanze společnosti Nintendo na mobilní platformy a následuje tak úspěšné vydání aplikace Miitomo. Po vydání hry Super Mario Run v prosinci se Nintendo nadále plánuje zaměřit na vydání dříve oznámených mobilních titulů ze sérií Animal Crossing a Fire Emblem ještě před koncem března příštího roku. Pro více informací o hře Super Mario Run navštivte webové stránky http://www.SuperMarioRun.com.