Pikmin 1

Co může vesmírný cestovatel dělat bez své vesmírné lodi? Nepanikařte, ale během této epické výpravy musíte najít všechny části dříve spolehlivého plavidla. Kvůli srážce s meteorem je vaše loď rozbitá na kousky, které jsou rozptýlené po celé cizí planetě. Nyní je vaší jedinou ochranou před smrtící atmosférou a mnoha nepřáteli váš skafandr. Navíc budete muset chránit i malé bytosti Pikminy, místní formu života, která se vyvíjí v lístky, poupata a květiny.

Pikmin pro Wii je první hra série klasických Nintendo her, které jsou přepracovány tak, aby využily unikátní možnosti ovládání Wii – NEW PLAY CONTROL. Tato hra přináší první díl série Pikmin s ovládáním uzpůsobeným pro Wii Remote.

Tato bizarní hra ve stylu „život-pod-mikroskopem“ přináší díky směsici stylů real-time strategie, adventury a puzzle her tak unikátní zážitek, jako jen málo her před ní. Díky využití grafických možností GameCube tak na vašich obrazovkách ožije propracovaný mikroskopický fantasy svět. Hráči ovládají kapitána Olimara, roztomilého malého astronauta, který havaroval na planetě, obydlené ještě roztomilejšími malými rostlinkami, které jsou známé pod jménem Pikmin. Olimar může tato stvoření vést ve stylu real-time strategie, přiřazovat jim úkoly, nechat je útočit na nepřátele a těžit suroviny. Nejdůležitějším Olimarovým úkolem je opravit vesmírný koráb, na což má přesně 30 dní.