Pokémon Platinum

Další dobrodružství nového pokémoního trenéra se opět odehrává v regionu Sinnoh, kde čas zanechal své stopy a mnohé se změnilo. Epický příběh Pokémon Platinum se točí kolem legendárního Pokémona Giratina, který má duši rebela a nedá se jen tak zkrotit. Přesto existuje skupina zločinců, kteří se ho snaží násilím chytit. Tato skupina si říká tým Galactic a bude na vás jejich záhadyplné plány překazit. Kromě toho získáte možnost vstoupit do dosud neznámého podsvětí, ve kterém neexistuje čas ani prostor, a potkáte Pokémony, o kterých se jinak hovoří jen v ságách. Už jste slyšeli o mocném triu Uxie, Azelf a Mesprit?

Dokončit dráhu Pokémoního trénéra vítězstvím v Pokémoní lize nebude tak snadné jako v dílech předtím a vaše cesta po porážce Top 4 a mistra Pokémonů rozhodně neskončí. Po úspěšném získání titulu dostanete jízdenku na trajekt, který vás odveze do zcela nové bojové zóny, kde na vás budou čekat další výzvy.

Další změnu poznáte, pokud vstoupíte do podzemí Pokémonního centra a vstoupíte přes Nintendo Wi-Fi Connection do Pokémoního Wi-Fi klubu. Byl totiž přepracován, rozšířen a přejmenován z Global Trade Center na nynější Global Terminal, ve kterém budete moci sledovat i statistiky o soubojích vašich přátel a díky nové “bojové kameře” můžete boje nahrávat a sledovat bitvy ostatních.