Wario Land: The Shake Dimension

Ve smělém dobrodružství na straně Waria poznáte řadu zcela nových charakterů. K tomu si připočtěte rozsáhlé herní světy, které se rozkládají přes několik kontinentů. Wario pátrá po královně Midori, která byla unesena pověstným pirátským králem. Ale jde Wariovi skutečně pouze o dobrou věc ve službách královny? Nebo směřuje ve skutečnosti k nevyčerpatelnému váčku mincí, který vlastní piráti a ze kterého se prý valí nikdy nekončící proud zlatých mincí?

V pěti různých světech plných akčních herních úrovní musí Wario splnit pěknou řádku napínavých misí. Na začátku každé mise přitom budou představeny speciální požadavky dané mise: jednou budete muset zdolat daný level v předem určeném čase, jindy zase musíte sesbírat co nejvíc mincí. Obzvlášť důležité je to, že Wario musí najít všechny užitečné předměty pirátského pokladu v daném levelu, které jsou v něm skryty.

Při tom všem používáte Wii Remote v retro stylu. To znamená, že ho držíte oběma rukama jako klasický ovladač. Současně ale můžete ve Wario Land: The Shake Dimension využívat také nové možnosti, které otevírají pohybové senzory Wii Remote. Pokud např. stojí Wario na pevné zemi, aktivujte pomocí zatřesení ovladačem jeho „dusací“ útoky, které učiní protivníky neschopné jednat. Stejný herní tah lze použít k ovlivnění okolí Waria – k otevření nových herních oblastí. A to ještě není všechno! Drží Wario nějaké piráta nebo sáček s penězi? Stačí jedno silné zatřesení Wii Remote a vypadnou z něj všechny hodnotné předměty. A když bude Wario za kormidlem některého z řady dopravních prostředků, stačí použít Wii Remote jednoduše jako obyčejnou řadící páku, abyste svého hrdinu provedli krajinou.

Čas od času budete muset zamířit do pirátského krámku. Neboť pouze tam obdržíte za své těžce vybojované mince hodnotné pomocné prostředky, nové mapy kontinentů, videa a mnoho dalšího. A čím dál ve hře dojdete, tím větší bude nabídka v obchodě.