Create

Využijte svoji představivost a odemkněte si díky ní vstup do naprosto otevřeného světa, ve kterém je jen na Vaší fantazii jak daný úkol splníte.

Představivost především

Create je titul pro celou rodinu, který využívá Vaši představivost k rozvíjení nových způsobů hraní, které jsou zábavné, stejně jako přiměřeně náročné. Cela rodina může objevovat, dekorovat a řešit úkoly, jejichž žádné řešení není špatné. Ba naopak! Čím blíže budete hranici představivosti, tím lepší hodnocení získáte.

Úkol zní pokáždé stejně: doprav předmět do cíle. Jak to ale provedete je jen vás, protože celou cestu do cíle musíte teprve navrhnout. K dispozici máte nejen klasické předměty, kterými jsou nejrůznější plošiny či dráhy, ale i atypické. Navíc máte k dispozici nespočet nástrojů pro zkrášlení herní scény, jakými jsou například štětce, textury či animační objekty.

Žánr

Jedná se tedy o kombinaci logické hry s plošinovkou, ale také o titul společenský, neboť čím vice lidí do hry zapojíte, tím kreativnější bude Vaše řešení úkolu. Zcela podle motta: víc hlav víc ví.

Po technické stránce se navíc jedná o tzv. sandbox titul. Tyto tituly se vyznačují tím, že hráčům nabízí kompletně otevřený svět, ve kterém se mohou volně pohybovat, řešit úkoly dle libosti a svět svým jednáním ovlivňovat a měnit.

Ovládání

Pro ovládání Vám postačí ovladač Wii Remote, z jehož funkcí a možností budete nejčastěji užívat ukazování na obrazovku, pohybové senzory pro přemisťování kurzoru na obrazovce či pro manipulování s předměty a pár akčních tlačítek, které jsou na ovladači velice dobře znázorněny.

Vývojář

Create vznikl ve studiu BrightLight za spolupráce se studiem EA Play. Vydává Electronic Arts.

Minimální konfigurace:
Herní konzole Wii, ovladač Wii Remote (krátce WiiMote)