Zákaznická podpora

Ovladače Joy-Con nereagují vůbec či jen částečně

Informace v tomto článku vám mohou pomoct, pokud se ovládací páčka ovladače Joy-Con samovolně hýbe (tzv. driftuje) nebo nereaguje tak jak má.

Důležité:

Následující kroky mohou vyřešit váš problém. Pokud se to nepodaří, můžete Joy-Con ovladače zaslat do servisního střediska.
Předtím než se pokusíte řešit problém s vaším ovladačem, velmi doporučujeme ověřit to, zdali konfigurace ovládací páčky je nastavena na standardní vstupy.
Přemapovaní vstupů ovladače poznáte podle toho, že se v různých menu konzole v levém horním rohu obrazovky zobrazí ikona klíče (týká se daného ovladače).


 • Pokud neznáte vaší konfiguraci ovladače, případně si ji nepamatujete, konzoli lize uvést do Sleep módu. Po "probuzení" konzole dostanete možnost uvést ovládání konzole do původního stavu.
  Poznámka: Ovladače Joy-Con nemohou být připojeny ke konzoli Nintendo Switch Lite. Nicméně lze je použít bezdrátově s konzolí Nintendo Switch Lite.

  Co dělat:

  S ovladači Joy-Con připojenými ke konzoli je možné ověřit, že je konzole detekovala správně v menu "Controllers", do něhož se dostanete z hlavní nabídky konzole Nintendo Switch.

  Ujistěte se, že na konzoli proběhl nejnovější systémová aktualizace. Zkontrolujte, zdali ovladače Joy-Con jsou zaktualizovány na nejnovější verzi.
  Odstraňte jakékoliv polepy z problematického ovladače a zkalibrujte ovládací páčky.
  Pokud se problém vyskytuje pouze u určité hry, vyzkoušejte následující:

 • Zkontrolujte, zdali je dostupná aktualizace pro danou hru.
 • Podívejte se elektronické verze manuálu pro danou hru.
 • Některé hry – např. Mario Kart 8 Deluxe – podporují ovládání nakláněním. Pokud je aktivní, může se stát, že ovládací páčky nefungují tak jak mají.
 • V tomto případě by mělo být ovládání nakláněním vypnuto.
 • Joy-Con "drifting":
  Společnost Nintendo je hrdá na to, že vytváří vysoce kvalitní a odolné produkty a neustále je vylepšuje. Proto až do dalšího oznámení nabízí společnost Nintendo spotřebitelům, kteří si zakoupili příslušný produkt v České republice a na Slovensku, že opravy týkající se se ovládacích páček budou prováděny bezplatně v oficiálních servisních střediscích společnosti Nintendo. To platí i v případě, že je problém způsoben opotřebením, a dokonce i v případě, že uplynula 24měsíční záruka poskytovaná výrobcem. Záruka výrobce nemá vliv na žádná zákonná práva, která vám jako kupujícímu zboží náleží podle právních předpisů na ochranu spotřebitele. Zde popsané výhody jsou doplňkem těchto práv.  ZPÁTKY


  Copyright © 2017 - 2024 CQE.CZ - Distributor her a konzolí Nintendo, IT a hraček.
  Všechna práva vyhrazena.

  CZ SK PL HU