Paper Mario: Sticker Star

O hře:
Paper Mario: Sticker Star je akčním RPG zasazeným do světa Houbového království, ve kterém je vše včetně kníratého instalatéra a jeho přátel ploché a jako z papíru. Nový Paper Mario skvěle mísí hrdinné skotačení Maria v plošinovce, s veselým pátráním plným neobvyklých postav, nepřátel, šílených úkolů a bojového systému na kola, který je tolik typický pro japonská RPG a to vše ve trojrozměrném prostředí a s dechberoucím stereoskopickým 3D efektem.

Vašim úkolem bude vysvobodit hvězdné třpytky nazývané Star Spirits, které uvěznil po energii bažící věčný nepřítel Houbového království, Bowser.

Samolepky:
Největší novinkou tohoto titulu, který mu navíc daroval jeho název, jsou samolepky. Ty jsou schované všude po herním světě. Některé dostanete odměnou za vítězství v boji a další naleznete například na budovat. Tyto samolepky představují předměty a zbraně, které můžete využít například v soubojích, které se odehrávají, jak už bylo řečeno výše, na kola. kromě toho ve hře naleznete i další předměty jako například velký ventilátor či most. Některé z nich, které jsou trojrozměrné můžete „zpapírovat“ a následně taktéž využít v soubojích. Nicméně některé si musíte uchovat, abyste je mohli využít třeba pro překonání překážek.

O samolepkách, stejně jako o dalších prvcích, meníček a statusů máte přehled na dotykovém displeji vašeho Nintenda 3DS.

Partneři:
Další důležitým prvkem pro vaše průzkumy a především do soubojů jsou partneři. To jsou vaši spojenci, kteří mají unikátní schopnosti a mohou vám stát bok po boku v boji anebo vám se svou schopností pomoci dostat se na určité místo anebo vám pomoci s řešením zadaného úkolu.

Grafika:
Jak již bylo řečeno, herní svět je trojrozměrný, ale všechny objekty jsou jako list papíru anebo z něho složené. To vytváří zcela unikátní grafický styl, který je navíc jako stvořený pro zobrazení ve stereoskopickém 3D. Tento titul zkrátka lahodí oku, především se zapnutým 3D efektem vašeho Nintenda 3DS.

Zajímavé je, že dnes natolik stylová, unikátní a trojrozměrně působivá grafika vznikla z nouze. První díl této RPG série vyšel pro Nintendo 64, kde byl tento grafický styl zvolen z ohledem na hardwarové schopnosti již šestnáct let staré konzole.

Vývojář:
Všechny díly série Paper Mario vychází z dílny japonského studia Inteligent Systems, kteří pracují také na sérii Fire Emblem či Advance Wars. Tito vývojáři tedy mají bohaté zkušenosti s RPG prvky, tahovou strategií, souboji na kola a se světy Nintenda.

Minimální konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS