Freaky Forms Deluxe

Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! je vylepšená verze populární hry z Nintendo eShopu. Toto o spoustu bonusů obohacené vydání bude dostupné výhradně v obchodech.

O hře
Ve Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! si můžete vyzkoušet jaké to je, být pánem stvořitelem. Vytvořte si až 120 postaviček a vydejte se s nimi na dobrodružství do světa, který si budete moci také upravit k obrazu svému.

Tvorba postav
Hra se dá rozdělit na dvě části. Tou první je tvorba postaviček, kterým se říká Formíci (angl. Formees). Ty se vytváření skládáním dostupných částí těl, různých forem, nastavování velikosti a barev a vybíráním bonusů. Čím více Formíků vytvoříte a čím více si s nimi hrajete, tím více součástek se vám odemkne. Časem budete moci svým Formíkům propůjčit křídla, aby mohli létat anebo nahradit nožičky kolečky, aby se mohli pohybovat rychleji. Tato vylepšená verze navíc obsahuje také možnost přidat Formíkům rakety a naučit je plivat oheň. Navíc toto vydání obsahuje nové animace a zvuky. Celkem je obsaženo více jak 100 nových prvků.

Plošinovka
Druhá část hry je mix plošinovky a RPG. Se svými Formíky se totiž vydáte na cesty po herním světě, ve kterém pomáháte ostatním kreaturám plněním různých úkolů, upravováním okolí a sbíráním předmětů. Novinkou této verze jsou RPG mise, které začínají objevením vstupu do dungeonu.

RPG mise
RPG mise se liší podle prostředí, ve kterém jste dungeon nalezli. Pod vodou budete značně omezeni a v oblacích budete bojovat se všude přítomnými proudy větru.

Dungeony jsou rozdělené na patra a každý z nich je plný cizích Formíků. Jedná se buď o počítačem vytvořené kreatury anebo o Formíky, které vás navštívili přes StreetPass. Abyste získali přístup do dalšího patra, musíte na dané úrovni nalézt drahokam. Na konci dungeonu vás pak ještě čeká finální souboj s bossem.

Ovládání
Hra se odehrává kompletně prostřednictvím dotykového displeje a doporučujeme používat dotykové pero, stylus. Některé bonusové funkce hry navíc využívají také zabudované dvojice kamer konzole.

Multiplayer a sdílení
Oproti původní verzi obsahují Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! nový multiplayerový mód. V něm můžete v lokálním multiplayeru s několika hráči spolupracovat a soupeřit při tvorbě nových postav

Ty můžete stejně jako v původním vydání sdílet přes StreetPass anebo prostřednictvím QR kódů. Zachované zůstalo také využití funkce rozšířené reality. Díky ní můžete vypustit své kreace do svého reálného prostoru. Stačí vám k tomu AR kartička s otazníkem, kterou jste dostali spolu s konzolí.

Doporučená konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS
– dotykové pero stylus (dodávané s konzolí)
– AR kartičky (dodané s konzolí)