Goldeneye 007 Collector edition+Golden contr.

GoldenEye 007 Collertor’s Edition je speciální balení hry GoldenEye 007 se Classic Controller Pro ovladačem ve zlaté barvě

GoldenEye byla nejen jedna z nejpovedenějších Bondovek, ale také skvělou střílečkou. Vývojáři z Rare tenkrát, více jak deset let zpátky, dokázali, že i filmová adaptace může udělat díru do videoherního světa. A proto není divu, že si tento titul, který vyšel v roce 1997 pro Nintendo 64 našel svoji cestu na Wii.

Příběh

Scénář tohoto titulu zpracoval Bruce Feirstein, který pracoval celkem na třech filmových Bondovkách a také na několika hrách s Jamesem Bondem včetně původní verze GoldenEye 007. Cílem pro něj bylo učinit každou úroveň hry jedinečnou, titul celkově akčnější a dát větší prostor pro seznámení hráče s charaktery a pro objevení vztahů mezi nimi. Zároveň bylo nutné vyměnit starého Bonda za jeho aktuální podobu a přitom zachovat věrnost originálu. I proto se Bond například ihned na začátku setká s Travelianem, se kterým musí infiltrovat ruskou přehradu a dostat se do její centrály.

Jedná se o moderní převyprávění příběhu, který podle scénáristů a autorů sedí k současnosti, kdy prožíváme mezinárodní ekonomickou krizi, mnohem lépe než k roku 1995, ve kterém se odehrává původní film. Snahou tvůrců bylo rovněž zabudovat spoustu vtipných dialogů, které může uslyšet snad jen tajný agent jakým je James Bond.

Obsah

Hráč se bude muset proplížit do nitra přehrady, zničit její vybavení, přežít útok ENP – atomové bomby, která svým výbuchem několik kilometrů nad povrchem země vyřadí z provozu veškerá elektronická zařízení v širokém okolí, pronásledovat Ourumova v ulicích Petrohradu a prozkoumat tajnou vojenskou základnu v džungli.

Ovládání

Nový GoldenEye lze ovládat dvěma způsoby. Jednak můžete hru ovládat tak jako většinu stříleček na Wiičku anebo si můžete vybrat klasické ovládání prostřednictvím Classic Controlleru.

První ovládací schéma spočívá v tom, že ukazováním WiiMotu na obrazovku zaměřujete, střílíte a jeho pohyby ovládáte kameru. Bonda pak ovládáte analogovou páčkou na Nunchuku. Klasická metoda počítá jedině s tlačítky Classic Controlleru, kdy jednou analogovou páčkou míříte a zároveň ovládáte kameru a tou druhou pak Bonda. Tedy pěkně po staru. Alternativně k prvnímu ovládacímu schématu nalezne případně využitítaké příslušenství Wii Zapper.

Audiovizuální stránka titulu

Nejen příběh a hratelnost se posunula o více jak jednu dekádu dále. Totéž se dá říct i o grafice a o hudbě. Ačkoli se jedná o hru, za kterou stojí vývojář ze třetí strany, je grafický kabátek GoldenEye pro Wii jedním z nejlepších, které na Wiičku uvidíte. A co se hudby týče, ta zní samozřejmě jako z filmu a nesmí chybět ani kvalitní dabing postav.

Multiplayer

Nejen singleplayerem se před více jak deseti lety proslavil GoldenEye pro Nintendo 64. Velkou slávu získal i multiplayer, a tak byl i on v remaku zachován. Můžete hrát až ve čtyřech ve splitscreenu anebo online přes bezplatnou službu Nintendo Wi-Fi Connection. Hrát můžete za 8 klasických postav, arsenál zbraní čítá 25 kousků a co zbraň, to ikona. Vyřádit se můžete celkem ve 17 herních módech, odehrávající se na desítce map, mezi kterými naleznete jak staré známé, tak nové moderní.

Vývojář

Zatímco práva na videoherní adaptace s Jamesem Bondem v hlavní roli už nějaký ten rok vlastní Activision, hru vyvíjeli vývojáři ze studia Eurocom, které bylo založeno ve Velké Británii v roce 1988. Vývojáři za 22 let stihli pracovat na opravdu velkém počtu her pro všechny konzole od Nintenda. Pracovali už i na několika Bondovkách a svoji první pořádnou zkušenost s Wiičkem získali při vývoji skvělé střílečky Dead Space: Extraction od Electronic Arts.

Minimální požadavky:
Herní konzole Wii
Wii Remote + Nunchuck

Individuálně:

Classic Controller či Classic Controller Pro
Wii Zapper