Kid Icarus: Uprising (incl.HW Stand+AR Cards)

O hře:
Kid Icarus: Uprising je rasantní akční hrou odehrávající se střídavě ve vzduchu a na zemském povrchu, ve které se Pit spojí s Palutenou, bohyní světla, která Pitovi propůjčí schopnost létat, aby společně porazili vládce podsvětí Medúzu a její armádu.

Ovládání:
Herní principy tohoto titulu jsou snadno k pochopení a přesto nabízí neuvěřitelnou hloubku. Pro hráče s menší videoherní zkušeností bude snadné do dění vstoupit a hard-core hráči budou též spokojeni. Hlavního hrdinu hry vidíte z pohledu třetí osoby a ovládáte jej kombinací analogové páčky Circle Pad, se kterým ovládáte hlavního hrdinu a dotykovým displejem, na kterém míříte.

Jelikož takto není zcela jednoduché Nintendo 3DS udržet a hraní za pochodu prakticky nepřichází k úvahu, je ke hře přibalen praktický stojánek, na který můžete Nintendo 3DS postavit a pohodlně hrát.

Zbraně:
K dispozici je nespočet zbraní a objektů, které vám mohou zlepšit vaše schopnosti nebo vám přinést určitý bonus. Svou zbraň si můžete vybrat ještě než vyšlete Pita do boje. Je tady možné přinést do hry určité strategické smýšlení.

Na výběr máte například mezi mečem, drápem či orbitární zbraní. Meče mají vyvážené schopnosti, drápy mají velmi omezený dosah, ale Pit je díky nim rychlejší a orbitární zbraně dokáží vystřelit dvě střely zároveň, jejichž průbojnost roste spolu s rozsahem.

Multiplayer:
Kromě klasického singleplayeru obsahuje Kid Icarus: Uprising také multiplayer, ve kterém může proti sobě nastoupit až šestice hráčů jak ve volné hře, tak v týmovém deathmatchi. Podporována bude také hra online.

Další vlastnosti hry:
Hra využije také speciální AR kartičky (augmented reality – rozšířená realita), které dostanete spolu s hrou a podporováno bude také příslušenství Circle Pad Pro, které k Nintendu 3DS přidá po pravé straně druhou analogovou páčku Circle Pad a třetí ramenní tlačítko.

O sérii:
Zatímco se jiné série Nintenda dočkávají pravidelně nových dílů a například s Mariem či Pokémony se setkáváme velice často, některé série upadly v zapomnění a čas na jejich jména zanechal tlustou vrstvu prachu. Jednou z takových herních řad, která byla nyní oprášena je i Kid Icarus. Původní Kid Icarus, který vyšel v roce 1987 pro Nintendo Entertainment System a Kid Icarus: Of Myths and Monsters, který vyšel v roce 1992 pro Game Boye, jsou dosud jedinými díly. Proto se dá Kid Icarus považovat za první z nových IP, kterou Nintendo na Nintendu 3DS uvede.

Vývojář:
Za reinkarnací Kida Icaruse stojí ještě mladý vývojářský tým Project Sora, které vede Masahiro Sakurai, tvůrce postavičky růžového mráčka Kirbyho a titulů Super Smash Bros., což samo o sobě slibuje dechberoucí podívanou.

Balení hry obsahuje:
– hru Kid Icarus: Uprising
– stojánek na Nintendo 3DS
– speciální AR kartičky

Minimální konfigurace: – herní konzole Nintendo 3DS
– dotykové pero stylus