Kid Icarus: Uprising

Jedna z nejpopulárnějších sérií v dlouhé historii společnosti Nintendo se vrací a to s pompou v působivém 3D! Pit, slavný protagonista série, je zpět v nové hře, kterou právě pro systém Nintendo 3DS vytvořil Masahiro Sakurai, tvůrce sérií Kirby a Super Smash Bros., s týmem vývojářů z Project Sora.

Příběh hry začíná návratem královny podsvětí Medusy a její armády monster. Hrdinný anděl Pit se musí s pomocí bohyně světla a ochránkyně lidského druhu Paluteny postavit silám temnoty a bojovat s Medusou a jejími poskoky ve vzduchu i na zemi.

Ovládání v Kid Icarus: Uprising je navržené tak, aby fungovalo s jedinečnou herní kombinací letu, střelby a boje na blízko a nabízí nepřekonatelnou přesnost, rychlost a hloubku, která oddané hráče odmění. Hráč levou rukou ovládá Circle Pad a v pravé zároveň drží stylus. Ke každé kopii hry je zdarma přibalený stojan, který drží Nintendo 3DS postavené na jakékoli rovné ploše a poskytuje tak hráči zbrusu nový herní zážitek.

Díky široké škále dostupných zbraní hru můžete hrát vícekrát a pokaždé si ji užijete. Hráči si mohou osvojit devět různých kategorií zbraní od luků po drápy, zjistit, jaké jsou jejich jedinečné vlastnosti, a rozhodnout se, která zbraň se nejlépe hodí do jakého boje a k hráčovu stylu hraní.

Hra také používá výjimečný nový systém, díky kterému může každý hráč přizpůsobit herní zážitek svým potřebám: Démonův kotel (Fiend’s Cauldron) hráči umožňuje upravit intenzitu jednotlivých kapitol na stupnici od 0.0 do 9.0. Čím větší intenzita, tím budou mít nepřátelé více energie a tím budou agresivnější a jejich údery silnější – ale pokud je hráč porazí, získá z nich silnější zbraně a více srdcí. Srdce se dají také použít k zakoupení nových zbraní. Základně je intenzita nastavena na hodnotu 2.0, ale hráč ji může přesně zvyšovat či snižovat o desetiny. Pokud chce hráč intenzitu zvýšit, musí nejprve do Démonova kotle vsadit určitý počet srdcí. Pokud pak v průběhu kapitoly padne, o některá srdce přijde a intenzita se automaticky sníží.

Kid Icarus: Uprising je kompatibilní s příslušenstvím Circle Pad Pro, které poskytuje alternativní ovládání pro leváky. Pokud hráč používá Circle Pad Pro, drží stylus v levé ruce a Circle Pad používá rukou pravou.

  • Kid Icarus: Uprising, hra, kterou navrhl Masahiro Sakurai – tvůrce Super Smash Bros.™ – je epická, akcí nabitá pouť, která se odvíjí v úchvatné 3D grafice. Hra také disponuje plně nadabovanými úrovněmi a skvělým soundtrackem.
  • Každá kapitola vám zaručí nonstop akci a dělí se do dvou sekcí: boj ve vzduchu a boj na zemi. Ve vzdušných soubojích se napětí stupňuje jako v dynamické řízené střílečce. Když se pak Pit potýká s nepřáteli na zemi, hra se ovládá spíše jako střílečka z pohledu třetí osoby.
  • Díky široké škále dostupných zbraní hru můžete hrát vícekrát a pokaždé si ji užijete. Hráči si mohou osvojit devět různých kategorií zbraní od luků po drápy, zjistit, jaké jsou jejich jedinečné vlastnosti, a rozhodnout se, která zbraň se nejlépe hodí do jakého boje a k hráčovu stylu hraní.
  • Vyzkoušejte si netradičně podaný multiplayer v módu Light vs. Dark, kde spolu na zemi zápasí dva týmy a postupně soupeři ubírají zdraví pokaždé, když je jeden ze členů týmu poražen. Poté, co jeden tým přijde o všechny body zdraví, se týmový souboj promění v lov. Aby soupeřův tým souboj vyhrál, musí najít a zneškodnit posledního osamoceného anděla druhého týmu.
  • Hra je kompatibilní s AR kartami. Pomocí 3D kamery zabudované v systému Nintendo 3DS dokáže poznat nespočet speciálně navržených AR karet; na obrazovce se vám pak mohou objevit animované postavičky ze hry nebo spolu mohou postavičky ze dvou různých karet i bojovat.
  • Jednoduché, intuitivní ovládání funguje tak, že hráči drží konzoli v levé ruce a pravou zaměřují poklepáváním stylusem na dotykovou obrazovku. Ovládání je dostatečně jednoduché na to, aby si ho hráč mohl rychle osvojit, ale zároveň nabízí hloubku a možnost strategie pro pokročilé manévry.