Kingdom Hearts: Dream Drop Distance

Square Enix a Disney opět spojují své síly, aby hráče znovu uvedli v úžas novým dílem ze ságy epických akčních RPG, ve kterých se setkává svět Final Fantasy s univerzem populárních kreslených postav Walte Disney.

O hře
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance je žánrově typické japonské RPG s bojovým systémem, který se odehrává v reálném čase. Co je však na celé této sérii unikátní je spojení světů jedné z nejslavnější série RPGéček Final Fantasy s kouzelným světem Walta Disney. Narazíte nejen na známé postavy jako jsou Mickey Mouse, Goofy, kačer Donald nebo Pinocchio či na Claudeho alias na zvoníka u Matky Boží, ale také na povědomé světy pocházející z natolik známých pohádek.

Příběh
V Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance se připojíte k již známé dvojici Sora a Riku, kteří jsou králem Mickey Mousem a kouzelníkem Yen Sidem podrobeni nelehké zkoušce. Na horizontu se totiž objevila neznámá hrozba, která se nyní blíží k břehům a oba hrdinové musí zvládnout nelehký test, aby dokázali, že jsou připraveni postavit se blížícímu nebezpečí.

Ve své zkoušce vstupují do spících světů, kde se musí postavit postavám, kterým se přezdívá Dream Eateři a probudit zasněné země ze svého hlubokého spánku. Příběh jde samozřejmě mnohem hlouběji, ale další odhalení už necháme na vás.

Dream Eateři
Důležité je už snad jen, že se Dream Eateři později stanou vašimi spojenci, neboť si je můžete udobřit a následně ochočit. Objeví se následně na dotykovém displeji a jako by se staly vašimi zvířátky je budete moci hladit. Ale i to má svůj důvod – oni vám totiž propůjčí své síly a pomohou vám v soubojích a také v dalších nelehkých úkolech. Čím silnější bude vaše vzájemná vazba, tím větší pomoci se vám od nich dostane a ve hře jich na vás čeká celkem na padesát druhů.

Audiovizuální zážitek
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance je i po audiovizuální stránce neuvěřitelným zážitkem. Čekají na vás dechberoucí trojrozměrné světy vykazující skutečnou lásku pro detail, nehledě na podporu reálného stereoskopického trojrozměrného obrazu, nad kterým zůstane rozum stát. Úžasný je také soundtrack, který bývá tradičně u her od Square Enix výborný, navíc s melodiemi, které zůstanou v uchu.

Minimální konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS