Metroid Prime: Hunters

Je zpět. Odhodlanější, v té nejlepší kondici a svým nepřátelům nebezpečnější než kdykoliv předtím. Kdo? Přeci Samus – hlavní hrdina nejnovějšího přírůstku do slovutné akční série Metroid. Příběh se tentokrát točí okolo kdysi vyspělé civilizace „Alimbic“, kterou všichni považovali za již dávno zaniklou. Vedení galaktické federace však zaznamenalo z míst, kde se v minulosti „Alimbic“ nacházela, podivnou sérii vysílaných signálů, a tak na průzkum této oblasti vysílá nejlepšího z nejlepších.

V opancéřovaném Samusově skafandru navštívíte mnoho atmosférických prostředí a před hlavně vašeho početného zbrojního arzenálu se postaví originální a nevypočitatelní protivníci. Ovládání hry bezezbytku využívá bohatý potenciál, které Nintendo DS nabízí. Kromě mikrofonu využijete zejména dotykovou obrazovku a pokud jste se doposud nezbavili předsudku, že pro rychlou a pohodlně ovládanou akční záležitost z pohledu vlastních očí musíte nutně disponovat kombinací klávesnice a myši, připravte se na příjemné rozčarování.

Laserem. Blasterem. Hlasem.
Vedle mnoha dalších unikátních vlastností se Metroid Prime Hunters může pochlubit i jedním nezpochybnitelným prvenstvím. Jako vůbec první titul určený pro Nintendo DS totiž nabízí možnost hlasové komunikace mezi jednotlivými hráči soupeřícími v lítém multiplayeru! Revoluční technologická inovace má zcela zásadní vliv na atmosféru – představte si, jak věrni naší husitské tradici děsíte a zaháníte na ústup své protivníky zpěvem osvědčených hitů jako „Kdož sú boží bojovnící“!

Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi na hordy vesmírného šmejdu sám…
Mechové cesty i přátele zeleného údolí teď necháme stranou – spíše se podrobněji zaměříme na multiplayer. V první řadě je zde možnost pustit se do křížku s dalšími majiteli Nintenda DS, přičemž si vystačíte s jedinou herní kazetou (tzv. „single card game“). Zakladatel hry (který vlastní herní kazetu) vytvoří hru, vybere arénu a další hráči si od něj stáhnou speciální verzi Metroidu. Ta obsahuje pouze jeden herní režim (Battle mode) a hráči v něm nemohou změnit postavu, za kterou budou bojovat. V případě, že každý majitel Nintenda DS vlastní svou vlastní herní kazetu („multi card game“) se však možnosti prudce rozrůstají a na výběr máte z následujících sedmi herních modů:

Battle – hráč, který v daném časovém úseku dosáhne největšího počtu bodů se stává vítězem.
Survival – na počátku mají všichni hráči určitý počet životů a na piedestalu vítězů nakonec stane ten, komu se podaří přežít s jejich nejvyšším počtem.
Bounty – v tomto herním režimu budete sbírat vzácné artefakty, tzv. „Octolithy“. Kdo jich jako první nashromáždí požadované množství a podaří se mu je dopravit na svou základnu, vyhrává!
Defender – boj o základnu. Kdo z hráčů nejdéle ubrání svou domovskou základnu před útoky nepřátel, stává se vítězem.
Prime Hunter – Za anihilaci každého protivníka získá každý hráč body. Kdo jako první dosáhne požadovaného skóre, je v této multiplayerové disciplíně vítězem.
Capture – Týmová akce spočívající v bránění vlastních a snahou o získání protivníkových Octolithů.
Nodes – Nabouráním se do počítačového systému protivníka získáváte body. Kdo jich na svém kontě nashromáždí před koncem hry nejvíce, vítězí! V tomto herním režimu je navíc možno přidat mezi „živé“ hráče (není-li jich dostatek) i počítačem řízené bojovníky (tzv. „boty“). S nimi můžete své hráčské dovednosti pilovat i v režimu hry pro jednoho hráče!