Last Airbender

The Last Airbender: the Videogame

M. Night Shyamalan natočil film inspirovaný animovaným seriálem Avatar od Nickelodeonu a THQ se rozhodlo k tomuto filmu vydat hru. Jedná se o titul k bijáku The Last Airbender, který je známý u nás pod názvem Poslední vládce větru.

Ve světě mladého bojovníka jménem Aang, ve kterém jsou voda, země, oheň a vzduch ovládány lidmi, vyhlásí krvežíznivý Ohnivý národ válku všem ostatním národům. Válka nyní trvá celé jedno stolení a jedinou nadějí na její ukončení je, aby se objevil Avatar.

Avatarem je označován člověk, která dokáže jako jediný na světě ovládat všechny čtyři živly. Může být na světě jen jeden a svoji sílu, znalosti a zkušenosti získává z předešlých inkarnací. Úkolem Avatara je udržet mír mezi národy, nicméně právě před 100 lety poslední Avatar beze stopy zmizel.

Prakticky náhodou Aang jednoho dne zjistí, že je to právě on, kdo získal dar ovládat všechny živly a stává se tak novým Avatarem. Mladý a statečný bojovník spojuje své síly s Katarou, která ovládá vodní živel, jejím bratrem Sokkou a později i s princem Zuko, který přichází z druhé strany fronty, aby opět nastolili ve válkou zmítaném světě mír.

A přesně poté, co se Aang a jeho přátelé spojí s princem Zuko, začíná dějství akční fantasy videohry, která je k dostání exklusivně pro Nintendo DS a Wii. Přičemž majitelé Nintenda DSi a Nintenda DSi XL si mohou odemknout speciální bonusy. Prozkoumejte okolní svět, vyřeště hádanky a zvítězte v soubojích s Ohnivým národem.

Hrát můžete za Aanga a za prince Zuka, přičemž každý má své speciální útoky. Zatímco Aang může užívat svých sil k ovládání větru, aby vyvolal tronáda či aby zmanipuloval podnebí a ovládal živel protívníka, prince Zuko může užít svých sil, aby eliminoval protivníka destruktivními ohnivými koulemi a bombami.

Minimální požadavky:
Nintendo DS či Nintendo DS Lite

Doporučené požadavky:
Nintendo DSi či Nintendo DSi XL