Mario Slam Basketball

Super Mario a jeho tým jsou na cestě k dalšímu sportovnímu triumfu: tentokrát se vše bude odehrávat na basketbalovém hřišti v nové hře Mario Slam Basketball. Hráči mohou Maria a jeho přátele nejenom poslat na hřiště na napínavý turnaj tří proti třem, ale díky dotekovému displeji mohou realističtěji než kdykoli dříve zasáhnout do dění na hřišti: Dotykovou tužkou nebo špičkou prstu se nechá driblovat míčem přes hřiště, hodit ho a trefit se s ním do koše – a to vše v úchvatné 3D grafice.

Mario Slam Basketball je první hra svého druhu, která přenechává hráči skutečně plnou kontrolu. Nyní již nikoho nepřekvapuje, jak perfektně se Nintendo DS hodí k manipulaci se hrou: Útočit je možno prostřednictvím přímého doteku! Řízení hracích figurek probíhá kombinací dotekové obrazovky, dotekového pera a digitálního řízení a umožňuje tak všechny hrací tahy realizovat pomocí pouhého dotyku.

Vývojáři ale nepřekonali sami sebe pouze v technickém směru. Mario Slam Basketball nabízí také shledaní s mnoha starými známými: Hráč může sestavit z postav Nintenda Universum a řady Final Fantasy svou vlastní oblíbenou partu, pro kterou bude driblování hračkou. Pokud Mario, Luigi nebo princezna Peach vstoupí na hřiště, je garantována bouřlivá basketbalová akce. Pokud hráč například dotekovým perem zabubnuje v určitém taktu na dotekovou obrazovku, povzbudí své figurky k provádění sportovních uměleckých kousků, které nejenom berou dech, ale zároveň ještě hladce zdvojnásobí hráčův počet bodů!

A protože basketbalové hřiště není místo pro slabochy, připraví Mario Slam Basketball ještě několik zcela speciálních lahůdek, typických pro Nintendo: Výzvou se stane hození míč do nepřátelského koše. Ale jak se bude moci hráč plně soustředit, když bude muset během hry také sbírat mince a chránit se proti útokům banánovými slupkami, želvími krunýři, hvězdami nebo bombami? Tady mohou hráči Nintenda DS konečně pořádně ukázat svou zručnost. A samozřejmě je nezbytné neustále sledovat protihráče – neboť s útokem je vždy nutno počítat.

Mario Slam Basketball disponuje třemi single módy a třemi multiplayer módy. Hráči mohou nejprve ve zkušebním módu analyzovat své slabé stránky a ty pak cíleně trénovat. V exhibičním módu mohou také hned vyzkoušet své zlepšení: Sestaví vysněný tým a absolvují rychlý match. V soutěžním módu se pak skutečně bojuje: ve čtyřech různých turnajích jsou odhaleni nejlepší z nejlepších. Jakmile je jeden z turnajů dohrán do konce, je automaticky aktivován těžší modus, ve kterém se potom opravdu tvrdí hráči mohou měřit s ještě silnějšími protivníky.

Nejvíce zábavy přináší Mario Slam Basketball přirozeně v týmu. Ve třech rozdílných variantách multiplayer módu – Exhibition, Dribble Race a Coin Hunter – mohou protivníci porovnat přímo své schopnosti. Většinou jde o to, zjistit, kdo je nejrychlejší dribler, kdo je nejpilnější sběratel mincí apod.

Navíc: Message funkce Nintenda DS signalizuje každému hráči prostřednictvím textové zprávy na obrazovce, že se nějaký fanoušek Maria Slam Basketball se svým handheldem ocitl poblíž, pokud má tento hráč také aktivovanou tuto funkci.