Pokémon Black

Pokémon Black Edition a Pokémon White Edition. To jsou názvy dvou zbrusu nových edic jednoho z nejpopulárnějších RPG všech dob a na kapesních konzolích vůbec. A tentokrát se netěšte pouze na nový región, nové trenéry a na nové Pokémony, ale také na zbrusu nové grafické pojetí, přepracované ovládání a na spoustu nových možností a prvků, které změní hratelnost série jako ještě žádná edice předtím!

Příběh
Jako začínající Pokémonní trenér se dostáváte do regionu Unova, které je technicky mnohem vyspělejší než předchozí země, které jsi už prošel. Města jsou plné mrakodrapů, jednotlivé části ostrova spojují mosty a silnice se silnou dopravou, všude se něco děje a upřímně i takové maličkosti jakými jsou reklamní panely značí, že věci v tomto regionu fungují trochu jinak.

156 nových Pokémonů
Pokémony, které jsi znal z předchozích dílů, v regionu Unova vůbec nežijí, a tak budeš na svých cestách potkávat neustále nové a nové druhy z celkem 156 Tobě doposud neznámých Pokémonů. Jsou to například noví startovní Pokémoni Snivy, Tepig a Oshawott nebo nová legendární dvojice Zekrom a Reshiram. Jaké Pokémony chytíš a na jakého ze dvou legendárních Pokémonů narazíš, záleží podle toho jakou ze dvou verzí si vybereš.

Spousta novinek
Pokémon Black Edition a White Edition však přináší mnohem více novinek. Od zbrusu nového online multiplayeru, který už nevyžaduje otravné friend kódy, podporující mimo jiné také videochat (jen pro majitelé Nintendo DSi a Nintendo DSi XL), po vylepšené ovladání skrze dotykový displej, až ke grafice, která je nyní ve 3D včetně zcela nového vedení kamery. Navíc nejen města oplývají detaily a zajímavými prvky, ale i doposud nudné lesy a spojovací trasy nyní čítají nespočet objektů a zajímavostí, které stojí za to prozkoumat. A to zdaleka není vše, ale nechceme Vám sebrat radost z objevování.

Doporučená konfigurace
– kapesní konzole Nintendo DSi nebo Nintendo DSi XL
– dotykové pero stylus
– bezdrátové připojení k internetu

Minimální konfigurace:
– kapesní konzole Nintendo DS
– dotykové pero stylus