Monster Hunter Rise – bezplatná demoverze, nový trailer, více monster a nová oblast

Společnost Capcom během živého přenosu “Monster Hunter Digital Event” představila několik novinek ohledně Monster Hunter Rise, nové hry z legendární a oceňované RPG série Monster Hunter. Hráči mají nyní jedinečnou příležitost vyzkoušet si bezplatnou demoverzi, která je až do konce tohoto měsíce dostupná ke stažení prostřednictvím Nintendo eShop pro Nintendo Switch. Nedočkaví lovci po celém světě tak dostávají první šanci okusit tento nový přírůstek do legendární videoherní série Monster Hunter.

V rámci online streamu byl rovněž představen nový trailer, který hráče seznámí s herním mechanismem “Wyvern Riding” a s novými monstry, která na ně ve hře čekají. V traileru se dále představí i jedna z herních lokací – promrzlé pláně. Hra Monster Hunter Rise bude dostupná pro konzoli Nintendo Switch od 26. března 2021.

Bezplatné demo Monster Hunter Rise, které je k dispozici ke stažení až do 31. ledna 2021, nabídne hráčům jedinečnou možnost užít si první okamžiky s novou hrou. Demo verze přináší několik možností nastavení lovu včetně možnosti hrát offline* v režimu pro jednoho až 4 hráče, nebo online** v multiplayer módu s využitím všech 14 druhů zbraní. V rámci demo verze jsou dostupné následující herní režimy a úkoly***:

• Training – Naučte se základní principy lovu monster, seznamte se s novým herním mechanismem “Wirebug” a osedlejte Palamuta. Určeno pro jednoho hráče.
• Wyvern Riding – Vstupte do arény a okuste Wyvern Riding, nový herní prvek umožňující lovcům osedlat a ovládat monstra po určitý čas. Určeno pro jednoho hráče.
• Beginner Quest: Great Izuchi – Ideální vstup pro nováčky nebo pro ty, kteří si přejí oživit lovecké základy. Určeno pro sólo hraní, lokální i online multiplayer.
• Intermediate Quest: Mizutsune – Náročná výzva pouze pro zkušené hráče. Určeno pro sólo hraní, lokální i online multiplayer.

V rámci online přenosu bylo dále představeno zcela nové ledové monstrum Goss Harag. Tato rozzuřená bestie se potuluje po zasněžených pláních a hledá novou kořist, na kterou útočí svými ledovými čepelemi. Domovinou monstra Goss Harag jsou Frost Islands, zasněžená a větrem ošlehaná krajina, kde se v dávných časech líhli obrovští draci, kterým se odvážili postavit jen ti nejodvážnější lovci.

V Monster Hunter Rise se představí mnoho dalších klasických a fanoušky oblíbených monster. Na hráče budou čekat příšery jako je například Lagombi, Khezu, Great Baggi, Barioth, Mizutsune a Tigrex. Další monstra budou odhalena v nadcházejících týdnech.