Nintendo detailně představilo první DLC pack pro hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oslavována herními recenzenty i hráči po celém světě je hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild jedním z nejúspěšnějších titulů, který kdy společnost Nintendo vytvořila. Toto masivní dobrodružství v otevřeném světě pak navíc brzy obdrží první várku napínavého obsahu v rámci Expansion Passu složeném ze dvou plánovaných DLC packů, které budou dostupné pro Nintendo Switch i Wii U verzi hry. První DLC, nazvané The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Master Trials, vyjde už v létě a druhé pak během letošní zimy. Expansion Pass je možné si zakoupit za 19,99 Euro. První balíček stažitelného obsahu do hry přidá Trial of the Sword a nový Hard mód plus celou řadu dalších zábavných prvků.

 

Kromě toho je počínaje dneškem dostupný zdarma stažitelný update, který umožní hráčům nastavit si jeden z devíti dabingů, a to včetně japonštiny, nezávisle na nastaveném jazyku textů. Fanoušci si tak budou moct vyzkoušet hru s japonským dabingem bez toho, aniž by přišli o anglické texty.

 

CI_NSwitch_ZeldaBreathOfTheWild_TheMasterTrials_HerosPath_image912w

Zde je souhrn všech novinek, které DLC pack The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Master Trials nabídne:

  • Trial of the Sword: V této nové lokaci se můžete pokusit složit novou Trial of the Sword (kupříkladu v The Legend of Zelda: Twilight Princess známou jako Cave of Trials). Link zde bude začínat bez brnění a zbraní a poražením všech nepřátel v jedné místnosti bude moct postoupit do další. Těch je v Trial of the Sword celkem 45 a pokud se Linkovi povede dojít až na konec, probudí plnou sílu Master Swordu!

 

  • Hard mód: Fanoušci, kteří hledají novou výzvu se mohou těšit na Hard mód, ve kterém je úroveň protivníků vyšší (například červení Bokoblini se změní na modré) a kde mohou dokonce narazit na silnější protivníky tam, kde se v normální hře vůbec nevyskytovali. Nepřátelé si navíc budou během bitvy postupně obnovovat zdraví, takže nebude čas příliš poskakovat okolo a budou mít lepší detekční schopnosti, takže nebude tak snadné se okolo nich proplížit. V tomto módu navíc hráči po celém Hyrule najdou desky připevněné na balonech, které jim po jejich dosažení umožní bojovat s nepřáteli a získávat poklady!

 

  • Hero’s Path mód: Prozkoumávat království Hyrule je napínavé, ale s tak obrovským světem je občas pro hráče těžké zapamatovat si, která zákoutí ještě neprošmejdili. Nový Hero’s Path mód ale umí zdokumentovat každý hráčův krok až 200 hodin herního času zpátky a zobrazit jeho cestu jako zelenou čáru na mapě, a to včetně slideru pro přesné sledování v čase. Tahle novinka bude dokonce fungovat retrospektivně, takže hráči si budou moct svou cestu zpětně prohlédnout i v již rozehraných dobrodružstvích a odhalit tak doposud nenavštívená místa, která jistě skrývají mnohá zajímavá tajemství čekající na svá odhalení!

 

  • Korok Mask: Po nalezení nového předmětu Korok Mask bude pro hráče mnohem snazší hledat lokace jednotlivých Koroků. Pokud s ní bude hráč vybaven, tahle maska se začne třást pokaždé, když bude v okolí schovaný nějaký Korok!

CI_NSwitch_ZeldaBreathOfTheWild_TheMasterTrials_KorokMask_enGB_image912w

  • Travel Medallion: Kdesi ve světě bude nově ukrytá truhla obsahující Travel Medallion. Tento předmět hráčům umožní dočasně vytvořit nový cestovní bod na jejich aktuální pozici. Link se pak bude schopen na tento bod kdykoliv znovu přenést. Aktivní bude moct být vždycky pouze jeden tento bod.

 

  • Nové vybavení: K dispozici bude také 8 nových kousků vybavení inspirovaných postavami z předchozích The Legend of Zelda her. Hráči se tak po jejich objevení budou moct vystrojit kupříkladu jako Midna, Tingle, Phantom a Majora’s Mask.

 

Více informací o druhém DLC balíčku bude zveřejněno v následujících měsících. Všechna DLC jsou dostupná pro Nintendo Switch i Wii U verze hry. Pro více informací o hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild prosím navštivte náš YouTube playlist The Legend of Zelda: Breath of the Wild.