Nintendo představuje konzoli Nintendo Switch (OLED model) s živoucím sedmipalcovým OLED displejem, která bude uvedena na trh 8. října

Rodina konzolí Nintendo Switch se rozroste o nový přírůstek. Nintendo Switch (OLED model) bude uveden na trh 8. října a poskytne hráčům další možnost, jak si zahrát rozsáhlou knihovnu her na Nintendo Switch.

Nintendo Switch (OLED model) má podobnou celkovou velikost jako konzole Nintendo Switch, ale větší, živoucí 7palcovou OLED obrazovku s výraznými barvami a vysokým kontrastem. Nintendo Switch (OLED model) je také vybaven široce nastavitelným stojánkem pro tabletop mód, novou dokovací stanicí s možností připojení síťového kabelu pro stabilní online hraní, 64 GB vnitřní pamětí a integrovanými reproduktory s vylepšeným zvukem pro hraní v tabletop i handheld módu. Tak jako Nintendo Switch, i Nintendo Switch (OLED model) umožňuje uživatelům hrát na TV a sdílet odnímatelné ovladače Joy-Con pro neomezenou zábavu ve více hráčích.

Stejně jako Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite si i Nintendo Switch (OLED model) můžete vzít na cesty a užívat si jeho všestrannost během hraní kdekoli vás napadne. Pro Nintendo Switch (OLED model) bude k dispozici také sada skládající se z pouzdra na přenášení Nintendo Switch a ochranného krytu obrazovky.

Nintendo Switch (OLED model) vychází 8. října, tedy ve stejný den jako hra Metroid Dread,
bezprostřední pokračování hry Metroid Fusion a nejnovější díl 2D ságy Metroid, která započala s původní hrou Metroid na NES. Díky živoucí obrazovce OLED se ve hře Metroid Dread do nejnovějšího dobrodružství mezigalaktické lovkyně odměn Samus Aran budete moci pustit s ještě větším zaujetím.

Nintendo Switch (OLED model) umožní uživatelům vychutnat si vylepšené funkce ve všech třech herních módech:

  • TV mód: Nintendo Switch (model OLED) lze umístit do dokovací stanice a hrát hry Nintendo Switch na televizi. Díky vestavěnému portu pro připojení síťového kabelu mohou uživatelé v TV módu využít další způsob připojení online.
  • Tabletop mód: Překlopte stojánek na zadní straně konzole a využijte obrazovku konzole k hraní her pro více hráčů pomocí dvou přiložených ovladačů Joy-Con ihned po jejich vybalení z krabice. Široce nastavitelný stojánek tvoří pevný a stabilní základ. Umožňuje také hráčům volně naklánět konzoli a nabízí tak větší škálou pozorovacích úhlů, takže je na obrazovku lépe vidět.
  • Handheld mód: V tomto módu si uživatelé mohou vzít konzoli kamkoli s sebou a hrát s přáteli místní* nebo online** multiplayer. Sedmipalcová obrazovka OLED poskytuje živé barvy a vysoký kontrast.

Konzole bude po uvedení na trh k dispozici ve dvou barevných variantách:

  • Nintendo Switch (OLED model) white set, která obsahuje bílé ovladače Joy-Con, černou hlavní jednotku a bílou dokovací stanici.
  • Nintendo Switch (OLED model) neon red&blue set, která obsahuje neonově červené a neonově modré Joy-Con ovladače, černou hlavní jednotku a černou dokovací stanici.

Všechny dříve vydané ovladače Joy-Con pro Nintendo Switch jsou s tímto novým modelem kompatibilní. Kromě toho je Nintendo Switch (OLED model) kompatibilní s kompletní knihovnou her pro Nintendo Switch.***

* Pro režim pro více hráčů může být vyžadováno další příslušenství, hry a/nebo zařízení, která se prodávají samostatně.

** Je vyžadováno připojení k internetu. Chcete-li používat online služby, musíte si vytvořit účet Nintendo a přijmout související ujednání. Uplatňují se zásady ochrany osobních údajů účtu Nintendo. Některé online služby nemusí být k dispozici ve všech zemích. Online hraní vyžaduje placené online členství. Další informace o placeném online členství.

*** Nintendo Switch (OLED model) je kompatibilní s kompletní knihovnou her pro Nintendo Switch. S některými doplňky Toy-Con ze série Nintendo Labo však mohou být rozdíly v herním zážitku, a to z důvodu odlišné velikosti konzole a obrazovky u Nintendo Switch (OLED model) a Nintendo Switch. Mohou se také vyskytnout hry, u kterých se herní zážitek může lišit díky novým možnostem konzole, jako je například větší velikost obrazovky.