Pilotujte Robobot brnění a zachraňte planetu Popstar před robotickou armádou ve hře Kirby: Planet Robobot

Planeta Popstar je pod útokem společnosti Haltmann Works Company a její robotické armády a jenom Kirby může zastavit jejich machinace ve hře Kirby: Planet Robobot, která vychází již 10. června exkluzivně pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Nepřátelé by se pak tentokrát měli mít obzvláště na pozoru, protože Kirby má k dispozici ještě širší palety Cupy schopností a dokonce i Robobot brnění, které nepřátelské schopnosti dokáže oskenovat a obrátit proti nim!

 

V Kirbyho nejnovější plošinovce může tenhle růžový hrdina prozkoumávat planetu Popstar zcela novými způsoby díky hýbání kulisami, přístupu do nových oblastí a odkrývání tajemství za pomoci Robobot brnění a jeho užitečného hasáku. A to není všechno, co nová hračka v Kirbyho arsenálu dokáže! Díky schopnosti skenovat nepřátele může Robobot brnění používat silnější verze některých Kirbyho dobře známých Copy schopností, přičemž některé z nich zcela mění hratelnost nastavenou předchozími díly této oblíbené plošinovky. Analyzováním nepřítele s Jet Scan specifikací může Robobot brnění zapojit Jet mód, což mu umožní létat po obrazovce a sestřelovat všechny nepřátele v dohledu, zatímco oskenováním Wheel Scan specifikace dojde k aktivaci Wheel módu, což Robobot brnění změní v auto schopné závodit mezi popředím a pozadím.

 

Kirby sám navíc získal některé nové Copy schopnosti, které jsou víc než podobné těm, co měli jeho konkurenti ze SSB série. Spolknutím určitých nepřátel tak Kirbymu umožní útočit silou své vlastní mysli díky ESP schopnosti nebo házet pilulky a útočit psací podložkou díky Doctor schopnosti. Oskenováním Kirby amiibo figurky ze Super Smash Bros. edice se náš růžový hrdina může navíc změnit na Smash Bros. Kirbyho poprvé od dob hry Kirby and the Amazing Mirror. S touhle nově vylepšenou Copy schopností může Kirby používat útoky jako je Hammer Swing, Final Cutter a Stone attack stejně jako schopnost vykrývat nepřátelské útoky.

 

Další Copy schopnosti mohou hráči taktéž aktivovat za pomoci dostupných amiibo figurek a dát tak Kirbymu schopnosti založené na daných postavách. Jakákoliv Mario amiibo figurka tak aktivuje Fire Kirbyho, slunečník Kirby získá po přiložení Princess Peach amiibo figurky, elektrické výboje bude moci střílet po přiložení Robin amiibo figurky a své šermířské schopnosti zase ukázat po přiložení jakékoliv další Fire Emblem amiibo figurky.

 

Společně se hrou Kirby: Planet Robobot pak vyjde také nová kolekce Kirby amiibo figurek, kterou tvoří Kirby, King Dedede, Waddle Dee a záhadný Meta Knight. Přiložením posledních třech amiibo figurek dostane Kirby unikátní schopnosti a kostým založený na přiložené postavě, zatímco nová Kirby amiibo figurka dá hlavnímu hrdinovi UFO schopnost, která mu umožní vznášet se ve vzduchu a střílet tepelné paprsky na nic netušící nepřátele. Fanoušci série toužící získat tuto speciální schopnost i nový kousek do své sbírky si pak budou moci pořídit speciální Kirby: Planet Robobot amiibo limitovanou edici, která bude krom fyzické kopie hry obsahovat také Kirby amiibo figurku z Kirby kolekce.

 

Přiložením Kirby amiibo figurky z nové Kirby kolekce navíc hráči obdrží speciální sběratelskou samolepku, kterou budou moci upravit svůj Robobot Armour. Další samolepky bude možné najít při prohledávání jednotlivých úrovní nebo získat od ostatních hráčů s vlastní kopií hry skrze StreetPass. Prohledáváním úrovní může navíc Kirby najít takzvané Code Cubes, které mu zpřístupní další úrovně.

 

To ale není všechno! V novém singleplayer módu Kirby 3D Rumble budou mít hráči za úkol eliminovat všechny nepřátele za co nejmenší počet tahů. Nasáním většího počtu nepřátel a předmětů najednou pak bude Kirby moci použít speciální Star Bullet útok, vyřadit jím všechny zbývající nepřátele a získat tak co nejlepší skóre!

 

Dalším novým herním módem je pak Team Kirby Clash, ve kterém se hráči společně s počítačem ovládanými spoluhráči nebo dalšími kamarády ve čtyřčlenných týmech složených skrze lokální multiplayer či službu Download Play pokusí porazit silné protivníky co nejrychleji to půjde. Hráči si mohou volit mezi čtyřmi herními třídami založených na tradičních RPG, kterými jsou Sword Hero, Hammer Lord, Doctor Healmore a Meam Mage. Po každé bitvě pak Kirby získává pro dané třídy zkušenosti a postupně tak získává nové úrovně a statistiky, které mu pomohou v těžších bitvách. Během bojů pak z nepřátel mohou vypadnout čtyři kousky magické tabulky, které po sesbírání umožní hráčům použít speciální kooperativní útoky.

 

Roboboti povstanou ve všech dobrých herních obchodech již 10. června, kdy hra Kirby: Planet Robobot dorazí do Evropy! Ve stejný den vyjde také verze tohoto titulu s amiibo figurkou stejně jako nová Kirby amiibo kolekce!