Sbírejte, stavte a posílejte do boje kapesní roboty ve hře Little Battlers eXperience

Může skupina žáků základní školy bojovat proti silám zla a zachránit tak svět nacházející se na pokraji katastrofy? Že ne? A co když v tomto světě hračky robotů nejsou jenom na hraní? Odpověď na tuhle otázku na vás čeká v RPG hře s bitvami v reálném čase jménem Little Battlers eXperience. Ta vychází již 4. září na všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS a poskytne hráčům téměř neomezené množství možností, jak si upravovat své LBX roboty a bojovat s nimi.

Little Battlers eXperience je dalším titulem série Little Battlers Experience od studia LEVEL-5 (autoři herních sérií jako je Inazuma Eleven či Professor Layton), která kromě her produkuje taktéž úspěšné anime (japonské kreslené seriály) a manga (japonské komiksy) série stejně jako hračky. Příběh této hry vychází z první sezóny anime zasazené do roku 2046 a sledující příběh žáka základní školy jménem Van Yamano, který je fanouškem kapesních LBX robotů a jejich soubojů ve speciálních bojových arénách. Díky těmto takzvaným Battle Boxům, vyrobeným ze speciálního posíleného materiálu, mohou děti bezpečně vést své LBX do bojů za pomoci dálkového ovládání.

Příběh hry Little Battlers eXperience začíná, když záhadná žena hlavnímu hrdinovi svěří speciální model LBX označený jako “AX-00”, který podle jejích slov může zachránit svět… nebo ho zničit. Van se brzy na to ocitne tváří tvář svému školnímu rivalovi v boji o cenný kus zbroje pro svého LBX robota. Jakmile se ale na scéně objeví ďábelská organizace jménem New Dawn Raisers a pokusí se zmocnit Vanova cenného vlastnictví, sázky začnou raketově stoupat. V ohrožení se totiž záhy neocitne jenom Van a jeho přátelé, nýbrž celý svět.

Klíčem k porážce vašich oponentů je pak upravování vašich LBX robotů. K dipozici je tak více než 130 rozdílných modelů a přes 4000 samostatných částí k sesbírání. Možností jak si vytvořit vskutku unikátního bojovníka je tak víc než požehnaně. Vyzbrojte svého LBX robota zbraněmi, brněním i jádrem a sledujte jak váš výtvor ožije v bojové aréně!

Tyto bitvy se odehrávají v již zmíněných Battle Boxech, které mohou na první pohled vypadat jako malá dioramata, ale ve skutečnosti každý z nich skrývá svůj vlastní miniaturní svět. Na bojišti ovládáte své BLX z pohledu třetí osoby a musíte se naučit využívat okolní prostředí ve svůj prospěch. Skákejte, kryjte se, manévrujte a vyhrávejte. Každá akce však vyčerpává takzvaný Tension Gage. Pokud se dostane až na nulu, vaše rychlost a síla extrémně klesnou. Budete tak muset použít svůj důvtip a přizpůsobit svůj herní styl výbavě vašich LBX robotů. Jo a hlídejte si těžce poškozené oponenty. Můžete totiž risknout zasazení takzvaného Breaking Blow a zbavit se jich jednou pro vždy. Pokud ale minete, vaše LBX se přehřeje a nepřítel tak dostane příležitost k protiútoku.

Samozřejmostí je také multiplayer až pro 6 hráčů, ale ať už hrajete sami nebo s kamarády, nikdy se nezapomeňte o svá LBX řádně starat. Pokud totiž jejich Maintenance Gage klesne na nulu, nebudou jejich součástky dostávat zdaleka tolik Tune-up bodů na konci úspěšných bitev. Vždycky tedy svá LBX před bitvami pořádně naolejujte a udržujte je v bojeschopném stavu.

Po vydání hry až do června příštího roku pak budou skrze SpotPass každý týden vycházet zdarma stažitelné aktualizace. Pro získání pravidelného nového obsahu v podobě LBX karet, úkolů a Capsule hraček tak bude hráčům stačit připojit své zařízení z rodiny Nintendo 3DS na internet.

Postavte nejlepší LBX na světě a sledujte jak ožívá v bitvách proti ďábelské organizaci New Dawn Raisers ve hře Little Battlers eXperience, která vychází již 4. září na všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS.