Skočte do s láskou upleteného vlněného světa v Yoshi’s Woolly World – od 26. června na konzoli Wii U

Už 26. června čeká na Yoshiho fanoušky úchvatný vlněný svět v nejnovější hře z Yoshiho série plošinovek Yoshi’s Woolly World, která vychází exkluzivně pro Wii U. Vypravte se na Craft Island, animovaný v tak detailním vlněném stylu, že vypadá jako ručně upletený, a objevte – svým vlastním tempem – přes 50 „pletených“ úrovní plných překvapení a skrytých předmětů.

Kdysi dávno na Craft Islandu, ostrovním ráji uprostřed Handmade Ocean, byly životy mírumilovných pestrobarevných Yoshiů obráceny vzhůru nohama vinou zbabělého Kameka, který unesl Yoshie a proměnil je pomocí kouzel v klubíčka vlny. Yoshi, kterému se podařilo před nečekaným zákeřným útokem uniknout, musí vyrazit na výpravu přes nadýchané hory a husté zelené doliny. A co ho čeká na konci? Nu, možná Yoshi narazí na ještě nebezpečnějšího nepřítele, který celou dobu stojí v pozadí…

V průběhu své průzkumné výpravy musí Yoshi porazit a spolknout vlněné nepřátele, kteří tak mohou být přeměnění na velká i malá klubíčka vlny a vrženi po překážkách nebo nepřátelích, stojících Yoshimu v cestě. Jak už je v sérii plošinovek Yoshi zvykem, může se Yoshi v některých úrovních přeměnit, takže nebuďte překvapeni až potkáte vodního Mermaid Yoshiho, létajícího a střílejícího Sky Pop Yoshiho a dokonce Moto Yoshiho, když se Yoshi promění v nadupanou motorku.

Ačkoliv bude Yoshiho dobrodružství plné akce, nemají jednotlivé úrovně žádný časový limit a pokud Vám určitá úroveň bude připadat příliš těžká, můžete přepnout hru na Mellow Mode a ovládat okřídleného Winged Yoshiho. Díky schopnosti létat bude hned celá úroveň pro Yoshiho výrazně snazší. Navíc, a v duchu pravidla, že dva Yoshi jsou lepší než jeden, se může ke hře díky kooperativní funkci připojit další spoluhráč a užít si celé dobrodružství po vašem boku.

Nezapomeňte mít oči na stopkách a pátrat po skrytých předmětech v Yoshi’s Woolly World, jakými jsou například srdce pro doplnění Yoshiho života, Stamp Patches, které odemykají Miiverse nálepky a Smiley Flowers, který zvyšují šanci odemknout bonusovou hru. Taky určitě posbírejte co nejvíce korálků, za které si můžete později koupit Power odznaky, které při použití umožní Yoshimu – například – vypustit silnější Ground Pound nebo si dokonce zahrát po boku vlněného mazlíčka Poochyho. A pro kompletní tématický zážitek si dejte záležet při lovení všech Wonder Wools, tedy nalezení všech pěti v každé úrovni, a sledujte jak se jeden z 50 unikátně vzorovaných Yoshi vrátí před vašima očima do své původní podoby! Poté můžete navštívit Yoshi Hut na Craft Island a vybrat si, za kterého z různobarevných Yoshi chcete své dobrodružství hrát.

Odhalte láskyplně vyrobený svět plný vlnitých překvapení již 26. června při vydání Yoshi’s Woolly World pro Wii U, jak v prodejnách tak na Nintendo eShopu. Společně s tímto vlnitým dobrodružstvím bude ve stejný den k dispozici také Yarn Yoshi amiibo – dostupné v Zelené, Růžové a Světle modré barvě a vyrobené z pleteného materiálu. Po přiložení Yarn Yoshi amiiba na Wii U GamePad budete moci hrát se dvěma Yoshi na obrazovce i v jednom hráči. Bundle s kopií hry a Zeleným Yarn Yoshi amiibem bude dostupný ke koupi již od vydání.

Pro bližší seznámení s unikátně vzorovanými Yoshi, které budete moci potkat v Yoshi’s Woolly World, se podívejte na tento trailer: