Pokémon Super Mystery Dungeon

Zatím nejpropracovanější Pokémon Mystery Dungeon! Připravte se na velkolepé dobrodružství, kde se stanete pokémonem a budete po boku legendárních a mytických pokémonů bojovat za záchranu světa! Spřátelte se s ostatními pokémony a vezměte je s sebou na výpravu do záhadných, neustále se měnících mystery dungeonů! Poznejte zcela jedinečný svět, kde pokémoni umí mluvit a vyráží na neuvěřitelná dobrodružství!

Hráč se najednou ocitne v těle pokémona a je vyslán do světa, ve kterém kromě pokémonů nikdo nežije. Svou vlastní podobu a svého pokémonního parťáka si můžete vybrat ze skupiny dvaceti pokémonů včetně začátečnických pokémonů z hlavní série RPG her, Pikachu a Riolua! Bojujte po boku svého parťáka, který se stane vaším nejlepším kamarádem, a prozkoumávejte dungeony, které nejsou nikdy stejné. Spřátelte se a komunikujte se všemi 720 dosud známými pokémony a pokuste se zachránit svět před krizí v příběhu nebývalých rozměrů. Možností je nekonečně mnoho!

Vyberte si jednoho z dvaceti pokémonů, kterými se můžete stát, a vydejte se na cestu za téměř všemi doposud známými pokémony včetně těch legendárních a mytických. S pomocí svého věrného pokémonního parťáka musíte najít příčinu děsivých incidentů, při kterých se pokémoni mění v kámen, a zastavit je!

Vaším pokémonním domovem je Poklidná vesnice, většinou naprosto mírumilovné místo. Ale nepotrvá dlouho, než se svým parťákem odejdete a přidáte se do Spolku badatelů, kteří si kladou za úkol prozkoumat a zmapovat celý svět, a poprvé se vydáte do jednoho z mnoha rozsáhlých mystery dungeonů plných pokémonů.

Dungeony jsou nebezpečná místa plná pastí, spouštěcích mechanismů, různých prvků prostředí, jako jsou jezírka a potoky, a samozřejmě nových pokémonů. Na ty, kteří se dostanou až nakonec, také čeká mnoho odměn. Nicméně pokud v průběhu dobrodružství omdlíte, budete se muset vrátit až na úplný začátek dungeonu a přijdete o své předměty a peníze!

Žádné dvě výpravy do toho samého dungeonu nejsou stejné. Půdorys i lokace pokémonů se generují náhodně pokaždé, když do dungeonu vstoupíte. Na dotykové obrazovce se vám postupně v každém patře automaticky odhaluje mapa, takže budete vědět, jestli jste někudy už šli, nebo ne.

V sérii Pokémon Mystery Dungeon provádíte všechny pohyby krok za krokem – když se posunete o jedno políčko, použijete předmět nebo zaútočíte, všichni ostatní pokémoni v patře také provedou svůj tah. Pokud se nepohnete, nepohne se ani nikdo jiný, takže postupujte opatrně, promyslete si každý krok a vždy buďte připraveni na souboj s nepřátelskými pokémony!

Používejte v boji tahové strategie a utvořte kombinováním útoků tzv. alianci, při které všichni pokémoni ve vašem týmu zaútočí v jednom tahu na nepoddajného oponenta! Díky Spojovací kouli můžete dostávat úkoly od ostatních pokémonů, kteří se s vámi po jejich splnění spřátelí a přidají se do vašeho týmu. Pokud v dungeonech splníte určité požadavky, vaši pokémoni se mohou dostat do tzv. stavu probuzení (Awakened), což několikanásobně zvýší jejich sílu a u některých pokémonů způsobí megaevoluci!

Pátrejte v dungeonech po užitečných předmětech, které vám v soubojích přijdou vhod. Některé vaše pokémonní parťáky uzdraví, zatímco jiné můžete házet po nepřátelích. Existují také speciální předměty, které vaši pokémoni mohou permanentně držet, tzv. poutka (looplets). Do poutek můžete zasadit emery, které v dungeonech najdete, a poskytnout tak pokémonům určité výhody. Emery však zmizí, jakmile dungeon opustíte.

Pokud v dungeonu omdlí celý váš tým, může vás zachránit kamarád! Zavolejte o pomoc a jiní hráči vás budou moci najít. Pokud se k vám záchranářský tým dostane, budete moci plynule pokračovat ve svém dobrodružství a nezmizí vám ani žádné předměty. Můžete si také s ostatními hráči Pokémon Mystery Dungeon vyměňovat data přes funkci StreetPass a získat tak některého z jejich pokémonů jako pomocníka na vašem dalším dobrodružství.

Putujte neustále se měnícími mystery dungeony a spojte se s ostatními pokémony, abyste mohli zachránit svět v Pokémon Super Mystery Dungeon!

  • Vyberte si dva z dvaceti pokémonů: jedním se stanete vy a druhý bude vaším partnerem.
  • Prozkoumejte svět plný téměř všech doposud známých pokémonů a dungeony, které vypadají jinak pokaždé, když do nich vstoupíte.
  • Spřátelte se s jinými pokémony, promyslete si tahové strategie a používejte speciální útoky zvané aliance, abyste každou výpravu ve zdraví přežili.
  • Požádejte o pomoc ostatní hráče Pokémon Super Mystery Dungeon, kteří vás mohou oživit, pokud váš tým v dungeonu padne.