Pokémon White 2

Pokémoni jsou zpět! Pokémon White Version 2 je přímým pokračováním předchozí edice Pokémon White Version a hráče opět zavede do regionu Unova. Od původních událostí však uplynuly dva roky, a tak se takřka celý region změnil k nepoznání.

Nový obsah
Vznikla nová města, vesnice a cesty. Ty staré se změnily pouze z části, některé více a jiné méně. Kompletní rekonstrukcí prošly veškeré arény, u kterých nezůstal kámen na kameni a kromě nového designu poznáte také nové leadery. Na nové tváře narazíte také v Elite Four Pokémonní ligy a k nepoznání se změnila také Victory Road.

Nová zápletka
Vaším protivníkem je opět Team Plasma, avšak s jejich novým vůdcem přichází také mnohem temnější a hrůzostrašnější plány, které se točí okolo nové dvojice legendárních Pokémonů – White Kyurem, který je legendárním Pokémonem této edice a Black Kyurem, který je legendárním Pokémonem verze Pokémon Black Version 2.

Návrat známých druhů
Co se týče Pokémonů, tak zatímco se předchozí edice držela jen té nejnovější generace, tak Pokémon White Version 2 a její sesterská verze Pokémon Black Version 2 obsahují povedený mix nových i starých druhů. Navíc si vývojáři dali záležet a jednotlivé druhy rozmístily po regionu tak, aby více odpovídali okolí svého náležiště.

Hratelnost
Na principech hry a především na bojovém systému se v zásadě moc nezměnilo. Bojové menu však prošlo změnou a úpravou prošel také C-Gear a Pokédex. Multiplayer zůstal zachován se všemi svými vlastnostmi z předchozího dílu, takže zde naleznete Pokémon Global Link, Global Battle Union i Pokémon Dream World. Větší změnou prošla grafika, která byla vylepšena a znát to je především u animací a u spritů Pokémonů v soubojích. Soundtrack byl zremixován.

Zachována byla i možnost trénovat v Battle Subway, v regionu se však objevil i nový objekt Pokémon World Tournament, ve kterém můžete vyzvat k souboji všechny leadery, kteří se kdy v nějaké edici Pokémonů objevili. Další novou budovou je PokéStar, ve které se můžete stát filmovou hvězdou. Mezi další změny patří nový systém achievmentů a možnost volby vyšší obtížnosti poté, co hru poprvé dohrajete.

Rozdíly mezi edicemi
Pokémon White Version 2 vychází spolu s Pokémon Black Version 2 a obsahují naprosto stejný obsah. Liší se v odlišných typech Pokémonů, v jejich odlišném výskytu. Každá edice má svého vlastního legendárního Pokémona a některá místa vypadají odlišně, ale to už musíte objevit sami.

Speciální obsah pro Nintendo 3DS
Pokémon White Version 2 vychází pro Nintendo DS, ale díky zpětné kompatibilitě je titul hratelný také na Nintendu 3DS a Nintendu 3DS XL.

Na Nintendu 3DS si navíc budete moci z Nintendo eShopu stáhnout dvě další hry, které obohatí vaši zkušenost z hraní Pokémon White Version 2. Jedná se o elektronickou verzi pokédexu Pokédex 3D Pro a o akční hru využívající funkci rozšířené reality, Pokémon Dream Radar.

Zatímco Pokédex 3D Pro vám bude dobrým pomocníkem, v Pokémon Dream Radar lze chytit další druhy Pokémonů, které si následně můžete přenést do Pokémon White Version 2.

Minimální konfigurace:
– herní konzole z rodiny Nintendo DS

Doporučená konfigurace:
– herní konzole Nintendo 3DS či Nintendo 3DS XL
– dostupné bezdrátové internetové připojení přes WiFi