Professor Layton and the Spectre’s Call

O hře
Professor Layton and the Spectre’s Call je čtvrtým a současně posledním dílem této série logických her s detektivními zápletkami pro Nintendo DS. Pro profesora Laytona a jeho mladého učně Luka se zároveň jedná o jejich dosud největší případ.

Ten se odehrává tři roky po dějství prvního dílu, který se jmenoval Professor Layton and the Curious Village. Spolu s Lukem a Emmy, Laytonovou asistentkou, se pokusíte odhalit roušku tajemství, za kterým se ukrývá fantom, který děsí obyvatele maloměsta Misthallery.

Obsah hry
Jako vždy se můžete těšit na skvělý příběh, který je vyprávěn působivě naanimovaným prostředím, postavami a filmovými cut-scénami. Ty tentokrát mimo jiné přiblíží jak se profesor seznámil s Lukem a Emmou.

Očekávat můžete více jak 170 zcela nových hádanek, které bude nutné vyřešit, pro odhalení identity pravého pachatele. Kromě toho si v průběhu příběhu vyzkoušíte několik miniher. Jak už je zvykem, vše se ovládá prostřednictvím dotykového pera tzv. stylusu, se kterým ťukáte do dotykového displeje konzole.

O sérii
Profesor Layton a jeho mladý kamarád Luke oslavili svůj evropský debut koncem roku 2008 na Nintendu DS. Jejich první titul nesl název Professor Layton and the Curious Village. O rok později vyšel druhý díl Professor Layton and Pandora’s Box a rok na to se hráči dočkali třetího kousku Professor Layton and the Lost Future. Jak Layton tak Luke se stačili za necelé tři roky a s více jak pěti miliony prodaných kopií dostat do srdcí evropských hráčů, což potvrzuje také fakt, že minulý rok v některých evropských zemích vyšel na DVD celovečerní film Professor Layton and the Eternal Diva. Za touto sérií stojí japonské herní studio Level-5, které hardcore hráčům není cizí.

V Japonsku už stačil vyjít patý díl série, tentokrát pro nástupce Nintenda DS, Nintendo 3DS. Hráči v Evropě se tohoto titulu, který se v překladu z Japonštiny nazývá Professor Layton and the Mask of Miracle, dočkají v roce 2012.

Minimální požadavky:
– herní konzoli Nintendo DS
– dotykové pero tzv. stylus

Hru je možné hrát také na Nintendu 3DS