Sports Club

https://www.youtube.com/watch?v=aqiSZ3fyP6s

Wii Sports Club vyšel v listopadu 2013 a  nabídl hráčům Bowling a Tennis. O měsíc později pak následoval Golf. Se zavedením možnosti hrát přes internet jste mohli zápasit proti ostatním hráčům a posouvat se na lepší místa v žebříčcích. Mezi novinky se také zařadila integrace Miiverse, která přinesla možnost psát zprávy svým protihráčům třeba i uprostřed hry. Můžete tak oslavovat své vítězství nebo přiznat porážku.

V Baseballu můžete použít Wii Remote Plus, což vám umožní snáze dosáhnout preciznějších odpalů a kýženého homerunu. Hrajete-li v poli jako nadhazovač, musíte držet GamePad ve svislé poloze, zatímco akce bude probíhat z pohledu první osoby. Abyste zmátli pálkaře, můžete si vybrat různý styl nadhozu a korigovat rychlost a směr. Pokud oponent provede úspěšný odpal, zkuste udržet střed GamePadu namířený na míček, neboť se může stát, že poletí vaším směrem a chytnete ho ze vzduchu.

S pomocí ovladače Wii Remote Plus získáte i v Boxingu mnohem větší kontrolu. Zapotřebí jsou dva, v každé ruce máte jeden, aby útoky byly přesnější a obranné manévry účinnější. Před tím, než vstoupíte do ringu, sledujte televizní obrazovku a dbejte pokynů. Postupně zdokonalujte svou techniku a probojujte se až na vrchol!

 

Tenis

Myslíte si, že máte na to stát se dalším šampionem na travnatém kurtu, nebo si hru chcete jen vyzkoušet s přáteli? Ať je to jak chce, tenisové kurty Wii Sports Clubu na vás čekají!

Hrát tenis ve Wii Sports Club je stejně jednoduché jako ve skutečnosti. Stačí držet Wii Remote Plus jako rukojeť tenisové rakety a mířit na míč. Váš protějšek na obrazovce za ním utíká automaticky, takže vám stačí soustředit se na to, abyste ho trefili!

Díky přesnému pohybovému ovládání Wii Remote Plus se můžete vytáhnout se všemi údery, které znáte ze skutečného tenisu: forhendy, bekhendy, loby, smeči a tak dále. Kam míč poletí určuje síla a úhel vašeho úderu. Můžete ho dokonce roztočit tak, že míč trefíte nakloněným ovladačem.

Hrajte offline až se třemi kamarády a užijte si napínavou čtyřhru, ve které se budete snažit vyhrát a posbírat speciální známky. Pokud se hry účastní méně než čtyři hráči, za chybějící zaskakují počítačem ovládaní soupeři přizpůsobeni vaší úrovni.

 

Bowling

Je čas si nasadit bowlingové boty, protože dráhy Wii Sports Clubu jsou otevřené! Vezměte si kouli a ukažte kuželkám, zač je toho loket!

Jelikož budete místo bowlingové koule držet Wii Remote Plus, Wii Sports Club vám tuto populární kratochvíli zpřístupní, aniž byste se museli nějak namáhat. Stačí zamířit na kuželky +Control Padem a pořádně se rozmáchnout, abyste kouli pustili. A díky přesnosti ovladače Wii Remote Plus můžete kouli i roztočit, pokud natočíte ruku, než ji pustíte. Možná to zní obtížně, ale ve skutečnosti je to hračka!

Stejně jako ve skutečném bowlingu i tady má každý hráč deset pokusů na to shodit co nejvíce kuželek. Zahrajte si až se třemi kamarády, zjistěte, kdo z vás hraje nejlépe, a zároveň sbírejte speciální známky. Můžete se také připojit do online hry a zahrát si proti soupeřům z jiných zemí buď v klasické hře, nebo s upravenými pravidly, která vám umožňují například mít na dráze překážky nebo více kuželek.

 

Golf

Popadněte holi – je čas odpalovat! Mávejte ovladačem Wii Remote Plus jako skutečnou golfovou holí a strefte se do 27 jamek na klasických i zbrusu nových hřištích.

Položte svůj Wii U GamePad na podlahu a postavte se nad něj, abyste se mohli zblízka podívat, kde se nachází váš míček. Na GamePadu ho jasně uvidíte bez ohledu na to, jestli uvízl na stromě nebo zaplul do hlíny.

Až se budete připravovat míček odpálit, zaujměte nad ním správné postavení a namiřte Wii U Remote Plus směrem ke GamePadu. Stočte ránu tak, že natočíte zápěstí a změníte úhel hlavy hole, který se také zobrazuje na obrazovce GamePadu, takže můžete sami posoudit, jak se do míčku ideálně strefit. Až budete připraveni, stiskněte tlačítko A rozmáchněte se ovladačem – rychlost pohybu ovlivňuje sílu vašeho odpalu, takže můžete míček poslat na druhou stranu hřiště nebo do něj třeba jen lehce ťuknout.

Pokuste se dosáhnout co nejvyššího skóre sami na dvou hřištích, nebo se utkejte se soupeřem v místním nebo online multiplayeru. Vyberte si, jestli chcete hrát na 3, 9 nebo tradičních 18 jamek a zažijte vzrušující utkání na hracím poli!

Pokud chcete zlepšit své golfové dovednosti, k dispozici máte také řadu zábavných cvičných her. Je tu i možnost cvičení, kde se střídají čtyři hráči a soutěží o to, komu z nich se podaří získat nejvyšší skóre!

 

Baseball

Pálky nahoru! Dva týmy zaberou hřiště na tři směny plné rychlých odpalů, vysokých homerunů a míčů chycených na poslední chvíli a to vše ožívá díky jedinečnému intuitivnímu ovládání s Wii Remote Plus a Wii U GamePadem.

Při nadhazování uvidíte na svém GamePadu záběr na nadhazovací metu z pohledu první osoby. Přesně zamiřte, vyberte si mezi fastballem, curveballem, screwballem a splitterem nejlépe tak, aby váš soupeř netušil, kam míč poletí, určete sílu nadhozu a hoďte jej. Pokud se soupeři podaří míč udeřit, nespouštějte z GamePadu oči – možná se vám podaří ho chytit! Sledujte obrazovku GamePadu a použijte pohybové ovládání tak, aby vám míč pohodlně přistál v rukavici.

Procvičte se v pálkování a nadhazování v zápasech proti sérii čím dál zkušenějších, počítačem ovládaných týmů, nebo si zahrajte s kamarádem v offline multiplayeru pro dva hráče. Soupeře můžete hledat i dál za hracím polem v online multiplayeru, takže ať už hrajete s kýmkoli, opozice vám nikdy nebude chybět.

Zdokonalte svou techniku ve třech cvičných hrách, které otestují vaši schopnost trefovat se do míče, nadhazovat a běhat po metách.

 

Box

Nasaďte si rukavice, vkročte to ringu a bojujte se svým soupeřem ve třech kolech. Vyhýbejte se jeho úderům a pak ho udeřte, srazte k zemi a vyřaďte ze hry. Začněte jako beznadějný zelenáč a postupujte po žebříčku za stále náročnějšími oponenty, dokud se nestanete šampiónem. Dokážete se vyšplhat až na první místo?

Držte dva Wii Remote Plus ovladače najednou, abyste si připadali jako skuteční boxeři, nebo hrajte jen s jedním a vypořádejte se se svými soupeři jednou rukou. Bez ohledu na váš způsob hry budete mít v zápase k dispozici celý arzenál přímých úderů, háků a zvedáků a také schopnost přikrčit se a uhýbat pěstem vašeho soupeře.

Vsaďte svou pýchu a poperte se s jakoukoliv konkurencí v offline multiplayeru pro dva hráče, nebo se v ringu setkejte s cizinci prostřednictvím online módu. Při online hře budete automaticky spárováni s hráči, kteří hru ovládají stejným stylem jako vy, takže se nemusíte bát, že by vás nečekal férový boj.

Představte si, že jste ve vlastní tréninkové montáži díky řadě cvičných her Skill Shaper, které otestují vaši rychlost, obratnost a výdrž a pomohou vám na cestě stát se skutečným bojovníkem!