Sudoku Master

Sudoku Master oslovuje všechny typy hráčů bez ohledu na jejich věk, pohlaví nebo hrací zkušenosti.

Pro všechny, kteří Sudoku ještě neměli možnost poznat, přinášíme základní informace: Čtverec Sudoku se skládá z devíti bloků, přičemž každý blok sestává z devíti kostiček. Do každé z těchto 81 kostiček musí být napsáno jedno číslo od 1 do 9 tak, aby v každém řádku, sloupci i bloku bylo každé jenom jednou. Některá čísla jsou jako záchytné body předepsána, jejich počet se ovšem s přibývajícím stupněm obtížnosti snižuje.

V Sudoku Master si hráč může zvolit individuálně podle svých dovedností a zkušeností jeden ze tří rozdílných stupňů obtížnosti i čas potřebný k vyluštění (od 10 do 30 minut). Pro nováčky v Sudoku existuje možnost trénovat ve cvičebním modu, ve kterém se špatně zapsaná čísla automaticky zbarví červeně. Mimoto se nachází ve hře ještě podrobný popis pravidel Sudoku a nadto pár užitečných tipů, jak co nejlépe rozlousknout čtvercové hlavolamy.

Čísla jsou zapisována buď přímo dotekovým perem do odpovídající kostičky nebo zadána pomocí virtuální klávesnice. Aby hráč ve změti čísel neztratil přehled, může použít navíc dotekové pero buď k zvýraznění celé řady čísel nebo některých stejných čísel v políčkách. Mimoto slouží doteková obrazovka jako poznámkový blok, do kterého může hráč psát dotekovým perem své poznámky k luštění. Za správně vyřešené sudoku získává pak hvězdičky. Čím rychlejší hráč byl, tím více hvězd poputuje na jeho konto. Když nasbírá dostatek hvězdiček, otevře se automaticky modus, ve kterém musí vyřešit obzvlášť obtížnou křížovku během omezeného času, aby mohl dokončit určitý level.

S celkem 400 křížovkami se Sudoku Master postará o téměř nekončící kostičkovou zábavu.

Více informací a obrázků naleznete na oficiální internetové stránce řady Touch! Generations www.touchgenerations.cz.