Tetris Party Deluxe

Základní charakteristika
Před více jak čtvrt stoletím odstartovala tato logická hra herní horečku, jakou svět doposud neviděl. Originál napomohl před více jak dvaceti lety prosadit pradědečka Nintenda DS, Game Boye, do rukou hráčů. Letos přinese Nintendo pro Wii zbrusu nové vydání Tetrisu, jaké si rok 2010 zaslouží. Ponese název Tetris Party Deluxe a hodlá od 3. září svými dvaceti herními variantami, multiplayerovou akcí a online souboji nadchnout nejen fanoušky Tetrisu z masa a kostí, ale i nováčky, kteří tuto legendu doposud neznají.

Nové herní módy
Vedle tradičních variant Tetrisu nabídne Tetris Party Deluxe nespočet nových možností. Hráči budou moci vytvořit vlastní úrovně anebo vyzkoušet zbrusu nový mód Tetrimino. V něm budete muset provézt obtížnými úrovněmi objekt, který je sestaven ze čtyř tetrisových obdélníků – naplnit předepsané siluety, malými bombami odstranit z cesty překážky, způsobit šílené řetězové reakce a v neposlední řadě vést proti svým přátelům napínavé multiplayerové souboje. Navíc mohou vůbec poprvé fanoušci Tetrisu sledovat vývoj svých dovedností, sledovat statistiky a postupně získat 130 ocenění.

Ovládání a multiplayer
Kdo bude Tetris Party Deluxe hrát na Wii, bude ve hře vystupovat se svoji virtuální karikaturou Mii a může použít jak Wii Remote, tak Classic Controller. V některých variantách můžete navigovat tetrisové kostičky i nakláněním celého těla na podložce Balance Board (dodává se s Wii Fit Plus) anebo je řídit maketou volantu Wii Wheel (dodává se s Mario Kart Wii) a při online soubojech můžete díky mikrofonu Wii Speak (v prodeji samostatně anebo v bundlech s Monster Hunter Tri či Animal Crossing: Let´s Go to the City) chatovat se svými spoluhráči. Nastoupit proti sobě může až čtveřice hráčů a při hraní online přes bezplatnou službu Nintendo Wi-Fi Connection může soupeřit dokonce šestka hráčů.

Kdo Tetris zná, bude Tetris Party Deluxe milovat. A kdo tuto slavnou logickou hru doposud nepoznal, bude koukat jak dokáže tak snadný jako geniální herní princip zaujmout stejným způsobem jako před 25ti lety.