The Legend of Zelda: Skyward Sword Limited ed.

limitovaná edice obsahuje:
 

 

 • hru The Legend Of Zedla Skyward Sword
 •  

   

 • třpitivě zlatý ovladač Wii Remote Plus se znakem Hylian Crest vepředu.
 •  

   

 • CD orchestr Zeldy, který se uskutečnil k jejímu 25.výročí.

  The Legend of Zelda: Skyward Sword představuje obrat v sérii točící se okolo hrdiny Linka, princezny Zeldy, zlého Gannona a zemi Hyrule. Podpora příslušenství Wii MotionPlus zcela mění možnost vedení Linkova meče, ovladač Nunchuk se mění v plném rozsahu ovladatelným štítem a zbrusu nový grafický styl zaujme hráčovo oko na první pohled.

  Magický meč
  Meč, který Link s sebou nosí v tomto dobrodružství se jmenuje stejně jako podtitulek tohoto dílu, Sykward Sword. Odkud se bere tento poněkud nevídaný název? Jak jistě víte, každý díl The Legend of Zelda se odehrává v jiném světě, v jiném století, s jiným hrdinou, i jinou princeznou. Společného mají jen to, že se odehrávají koneckonců v zemi Hyrule, která čerpá svoji sílu z legendárního Triforce, kterou vládne princezna, která se podle tradice jmenuje Zelda a která je ohrozena pokaždé tím samým zločincem, věčně znovuzrozeném Ganondorfem.

  Zdejší Link žije ve městě Skyloft, které se vznáší vysoko nad povrchem země, o jejíž existenci nemá žádné potuchy. O existenci jakéhosi světa „tam dole“ se dozvídá až v okamžiku, kdy je dolů seslán se Skyword Swordem, aby pokořil zlo, které ohrožuje Hyrule. A jak samotný producent titulu, Elji Aonuma, prohlásil, meč se později promění v legendární Master Sword.

  Ovládání
  Pro hraní The Legend of Zelda: Skyward Sword bude nutné použít WiiMote Plus nebo WiiMote s připojeným modulem Wii MotionPlus. Toto příslušenství umožňuje převést do hry pohyby Vaši ruky 1:1. Díky tomu se Vaše ruka stává prodlouženou rukou hlavního hrdiny a souboje s nepřítelem získávají zcela nový rozměr.

  Dostáváte jedinečnou možnost útočit s téměr stoprocentní přesností, díky čemu mohou být protivnící ještě chytřejší a jejich útoky a obrana rafinovanější. Musíte tak svého nepřítele bedlivě sledovat, abyste odhalili jeho slabá místa, ale také ten správný okamžik pro úder. A není to jen jeden monotónní pohyb. Počítá se směr, úhel a dokonce i rychlost pohybu.

  Nové příslušenství dává vzniknout také novým pomůckám, jakým je například létající brouk, kterého můžete vyslat na průzkum okolí, můžete ovládat hod bomby a také se od základu mění způsob ovládání inventáře a výběru zbraní.

  A co nunchuk? Ten v boji supluje štít! Stačí krátký pohyb vzhůru a Link zvedá štít. Epickým pohybem vpřed pak zahájíte obranu. Takový pohyb v pravý okamžik může například odvrátit útok protivníka, čím si nejen zachráníte vlastní kůži, ale zároveň ušetříte i vlastní síly, protože ho zasáhne jeho vlastní útok.

  Nový grafický obal
  The Legend of Zelda: Skyward Sword se prezentuje v zcela novém uměleckém stylu, který je inspirován malíři z doby impresionismu, mezi které patří i například Paul Cézanne. Herní svět působí, jako by byl namalován pestrou a sytou paletou vodních barev – tak, jako kdyby nakreslený obraz náhle oživl. Nesmíme zapomenout zmínit kolosální soundtrack, který byl tentokrát skutečně nahrán nafalšovaným symfonickým orchestrem.

  Vydání The Legend of Zelda: Skyward Sword pro Wii je plánováno na rok 2011.