Wario Ware Inc. Touched

Wario a jeho přátelé jsou zpět v nejnovějším miniherním šílenství. Tentokráte na unikátní duální obrazovce Nintenda DS. Najdete zde přes 180 zcela nových miniher, jejich správným plněním odemykáte nové a nové postavy a úkoly.
Hra Wario Ware Touched! je vlastně přepracovaná podoba hry Wario Ware, která byla původně vytvořena pro GBA a Nintendo GameCube. Nyní je přizpůsobena novému způsobu hraní pomocí mikrofonu a dotekové obrazovky. Je to soubor mini-her, založených na reakci, a to jak v režimu pro jednoho hráče, tak i v režimu pro více hráčů.
V režimu pro jednoho hráče je hráč postupuje jednotlivými levely, různě tematicky zaměřenými ( např. kreslení atd.), přičemž předpokladem je, že během pěti sekund pochopí, co se od nich očekává, a zareagují. Ovládání je velmi jednoduché, ve většině her probíhá prostřednictvím dotekového pera a dotekové obrazovky. V některých najde uplatnění i ovládání pomocí mikrofonu. Hry jsou velmi rozmanité a veselé. Během postupu ve hře se uplatňují další postavy.

Vlastnosti:

  •  přes 180 mini-her.
  • postavy je možno ovládát prostřednictvím dotekové obrazovky, mikrofonu, nebo obojího!
  • více než 10 různých postav v mini-hrách, které jsou tematicky zaměřeny právě pro tyto postavy.
  • přes 30 her navíc.


Příběh:
Není zde opravdový příběh, pouze sled situací. V úvodní sekvenci se Wario prochází po ulicí, hraje si přitom nějakou elektronickou hru a zapomene se dívat na cestu. Spadne do rozkopané díry, a narazí přitom na staršího anděla, který mu nabídne zcela nový herní systém s dvojitou obrazovkou. Wario ihned pochopí výhody nového přístroje a je mu jasné, že by si mohl přijít na pěkné peníze.

Postavy:
Každá postava představuje jinou metodu hraní mini-her, buď prostřednictvím dotekové obrazovky, nebo vestavěného mikrofonu.
Wario – Známý anti-hrdina přichází se sbírkou svých her.
Mona – Mona (nalevo) přináší hry, které souvisí s kreslením.
Jimmy T. – Jimmy T. má výběr zajímavých prima her (Rubbing games).
Jamie T. – Jamie T. je Jimmova sestra. Přichází s Remixem č. 1 – souborem her, který se skládá z her od Waria, Mony, a Jimmiho T.
Kat & Ana – 2 mladé ninja dívky. Jde o hry, zaměřené na kreslení.
Ashley – Nová postava, Ashley, je nadpozemská bytost a přináší hry s názvem Dragging games.
Dr. Crygor – Bláznivý vědec, který nabízí hry s názvem Rotation games.
James T. – James T je Jimmiho bratr a přináší Remix č. 2 – soubor her, který se skládá z her od Kat & Ana, Ashley a Dr. Crygora.
Mike – Mike je robot, nová postava, a jeho jméno napovídá, že se jedná o hry, při kterých je třeba použít pouze mikrofon.
9Volt & 18Volt – 9Volt a jeho přítel 18Volt přináší další kolekci miniher pro Nintendo.
Wario-Man –Pokud Wario bude úspěšně postupovat ve hře, stane se Superhrdinou (?) Wario-Manem. Zde jde o rozmanitý soubor her, ve kterém jsou k dispozici všechny uvedené žánry.

Režim pro více hráčů:
Ve hře Wario Ware Touched! se vyskytuje mini-hra s názvem Vs. Ping Pong. 1 hráč sleduje spodní obrazovku a používá tlačítko R, zatímco hráč druhý sleduje horní obrazovku a používá tlačítko L. (Hráč 2 by měl stát proti hráči 1). Hráči musí stisknout tlačítka ve správném okamžiku, aby se strefili do míčku. Když se některý z hráčů netrefí, bod získává soupeř. Vyhrává ten, komu se nejdříve podaří dosáhnout deseti bodů.

Prostředí hry:
Hra se odehrává ve městě Diamond City, ale jeho prostředí zde hraje pouze roli pozadí, a není důležité.

Historie:
Tato hra je již čtvrtou hrou v sérii Wario Ware game, a první na systému Nintendo DS. Wario Ware Inc.: Minigame Mania na Game Boy Advance vyšla v květnu roku 2003 a ve verzi pro Nintendo GameCube, Wario Ware Inc.: Mega Party Game$, spatřila světlo světa v září roku 2004. Datum vydání hry Wario Ware Rotation na Game Boy Advance v rámci Evropy, ještě není rozhodnuto.