Yoshi’s Woolly World

Yoshiho vlněné dobrodružství

Yoshi’s Woolly World je skrz naskrz klasická plošinovka překypující barvami a vzory pouze na Wii U. Prozkoumejte látkový svět s Yoshim, který je tentokrát celý ušitý z vlny! Používejte Yoshiho charakteristické schopnosti k odhalení všech možných tajemství a sbírání předmětů: rozpárejte zdi Yoshiho jazykem, házejte před sebe klubíčka, abyste vytvořili nové plošiny, a doskákejte do míst, která se zdají mimo dosah.

Na Ostrově řemesel se děje něco nekalého! Yoshi si právě užívá další den odpočinku a zábavy v ostrovním ráji uprostřed Rukodělného oceánu…  když vtom se na scéně objeví nezbedný mizera Kamek! Tenhle podlý neřád s pomocí magie promění většinu Yoshi ve vlnu, ale několika z nich se podaří mu látkou zakrýt oči a odehnat ho, než nadělá ještě větší paseku. Zbývající Yoshi se spojí a vydají se zachránit své kamarády.

I přes svou novou vlněnou podobu má Yoshi v zásobě takové množství fíglů, že by s nimi naplnil celou krabičku na šití. K dispozici má všechny své charakteristické triky. Může například polykat nepřátele, poposkakovat na vysoko umístěné plošiny nebo házet předměty, buď aby porazil nepřátele, nebo aby se mu otevřela nová cesta – jen v tomto dobrodružství Yoshi klade místo vajec klubíčka! Spolykejte nepřátele, rozvažte uzly nebo udeřte košíky s vlnou, abyste získali klubíčka, která pak můžete vrhnout na monstra nebo spínače a postoupit tak dál ve hře. V místech, kde je vidět jejich obrys, dokonce z klubíček můžete i uplést nové plošiny! Yoshi se také může různě tvarovat například do motorky, letadla nebo krtka podle toho, jaká podoba je pro prostředí, ve kterém se vyskytuje, momentálně nejvhodnější.

V každé úrovni jsou rozmístěné sběratelské předměty a ne vždy je snadné je objevit! Zatímco lesklé korálky se válejí všude, jiné předměty jsou pečlivě schované. Zatlačte na každou podezřele vypadající zeď, za kterou se může skrývat nové zákoutí, rozpárejte krajinu kolem sebe a objevte další tajemství a házejte klubíčka, abyste odhalili neviditelné předměty. Sbírejte usměvavé kytičky k odemčení nových úrovní, zázračnou vlnu, abyste zachránili Yoshiho kamarády a získali nové vzory, se kterými si můžete hrát, a známky, které budete moci používat na Miiverse!

Spojte se s kamarádem nebo členem rodiny a užijte si dobrodružství společně v místním co-op multiplayeru. Dva hráči, kteří spolupracují, mohou pokrýt při hledání předmětů nebo boji s nepřáteli více prostoru. Mohou si také vzájemně pomáhat a dosáhnout tak nových výšin: odrazte se od toho druhého, abyste doskočili výš, nebo svého parťáka hoďte jako klubíčko a dostaňte se s jeho pomocí do těžko dosažitelných oblastí!

S vlnou se může bavit každý! Užijte si tradiční herní zážitek v klasickém (Classic) módu, nebo si oddechněte ve zmírněném (Mellow) módu. Ve zmírněném módu má Yoshi křídla a může poletovat a v úrovních se vyskytuje více srdíček, která vám dávají životy. A pokud máte s úrovní i přesto potíže, po pěti pokusech dostanete navíc vejce nezranitelnosti, které vás ochrání před útoky nepřátel.

V Yoshi’s Woolly World se také dají různými způsoby využít figurky amiibo. Kompatibilní amiiba se dají připojit k NFC touchpointu Wii U GamePadu. Můžete pak hrát v singleplayeru se dvěma Yoshi, uložit si na amiibo jeden z Yoshiho vzorů nebo odemknout další vzory navržené podle jiných slavných postav.

Yoshi figurky amiibo vám umožní hrát ve hře s Double Yoshim – dvěma Yoshiho postavičkami; bavlněné amiibo figurky navíc uložit si Yoshiho vzhled. Ostatní kompatibilní amiibo figuky pouze ovlivní Yoshiho vzhled.

Objevte úžasný vlněný svět, najděte všechny sběratelské předměty a zachraňte Yoshi klan v Yoshi’s Woolly World pouze na Wii U!

  • Prozkoumejte svět z látky, používejte Yoshiho charakteristické schopnosti k rozvázání uzlů a odhalte spoustu tajemství!
  • Spojte se s druhým hráčem a užijte si dobrodružství společně v místním co-op multiplayeru
  • Užijte si tradiční herní zážitek v klasickém (Classic) módu, nebo si oddechněte ve zmírněném (Mellow) módu
  • S kompatibilními figurkami amiibo můžete pro Yoshiho odemknout nové vzory navržené podle dalších postav nebo hrát se dvěma Yoshi najednou!
  • Hráči mohou prozkoumávat herní svět novými způsoby pomocí zamotávání, tahání a splétání vlny.
  • Jen těžko byl Yoshi kdy roztomilejší, než nyní jako hračka upletená z vlny. Celé prostředí hry je vyrobeno z materiálů jako vlna, bavlna, plst a dalších tkanin, které společně vytváří dechberoucí HD svět, kterého se můžete téměř dotknout.
  • Namísto vajíček vrhá nyní Yoshi po svých nepřátelích klubka vlny. Může zneškodit Masožravou Kytku tak, že jí sváže ústa. Nebo sešít dohromady dva různé objekty.
  • Spolkněte své spoluhráče, proměňte je ve vajíčka a následně je vyhoďte do jinak nedostupných hlubin a výšek, kde takto můžete v módu dvou hráčů objevit různá tajemství.
  • Hra je vyvíjena ve spolupráci Good-Feel, vývojáři hry Kirby's Epic Yarn, a Nintenda, pod dohledem Takashiho Tezuky, producenta série Yoshi's Story a Yoshi's Island.